Hledání

Zadejte výraz pro vyhledání:   

(101) Rozhovory » Ať to šplouchá, říká Treska
Znáte tresku s velkým „T“ na začátku? Pokud ne, vězte, že je to partička mladých studentů technického zaměření z Plzně, která svým elánem boří pódia a dobývá srdce všech svých fanoušků. Je finalistou soutěže Elektrika je cool a kromě hudby ji – jak jinak – zajímá i technika.
(102) Jaderná fyzika a energetika » ATMEA – reaktor generace III+
V souvislosti s výstavbou nových jaderných reaktorů se ve světě mluví o reaktorové Generaci III+. Málokdo z laiků si pod tím umí něco představit.
(103) Bez zařazení » Atmosféra není skládka odpadu
Lidstvo musí přestat používat atmosféru jako skládku odpadu – tak zní požadavek čtyř významných světových klimatologů, kteří 3. listopadu tohoto roku zveřejnili otevřený dopis adresovaný předním politikům, ekologickým organizacím a všem lidem, kterým záleží na budoucnosti naší planety.
(104) Fyzika a klasická energetika » Atomové hodiny
Měření času je vědecká disciplína, kterou se zabývaly už první civilizace na Zemi. Svým způsobem je měření času „vrozené“ všem živým organismům – všechny totiž pravděpodobně mají své „vnitřní hodiny“. Zkoumáním tohoto vnitřního času živých organismů se zabývá věda o biorytmech – chronobiologie.
(105) Jaderná fyzika a energetika » Atomové hodiny do vesmíru
Společnost Orolia je světovým lídrem v oblasti navigace a určování polohy a významným dodavatelem atomových hodin pro globální navigační satelitní systémy.
(106) Počítače a internet » Augmented Reality
Chcete držet solární nebo větrnou elektrárnu ve svých dlaních? Návod najdete na: ge.ecomagination.com/smartgrid/#/augmented_reality
(107) Biografie » Auguste Piccard: průkopník moderního výzkumu ve stratosféře
„Není mým cílem lámat a držet rekordy, ale otevřít novou oblast vědeckého výzkumu.” Auguste Piccard, 1931
(108) Biografie » Aurel Stodola – zakladatel teorie parních a plynových turbín
Před 150 lety (1859–1942) se narodil vynikající slovenský fyzik, technik, konstruktér a vynálezce, světově uznávaný zakladatel teorie parních a plynových turbín a významný odborník ve stavbě spalovacích motorů, prof.
(109) Astronomie » Aurora
Na fotografiích ji viděl snad každý, málokdo se s ní však setkal osobně a pozoroval ji na vlastní oči. Řeč je o polární záři (auroře), která je jedním ze symbolů polárních oblastí. Možná, že i pro vás je tento jev záhadou.
(110) Rozhovory » Aurora_CZ šíří osvětu
V dnešním rozhovoru budu čelit významné přesile - na jednu tazatelku šest odpovídajících!
... 1 « 8 9 10 11 12 13 14 » 260 ...
close
detail