Astronomie

Článků v rubrice: 126

Astronomická expedice 2004: Vesmír v naší blízkosti

Máte zájem o přírodní vědy a o astronomii zvláště? Stále ještě vás láká pozorovat dění na obloze na vlastní oči a nejen na obrazovce počítače? Nemáte stejně smýšlejícího kolegu ve svém okolí? Tak přesně pro vás je Astronomická expedice 2004.

Letní astronomická škola se formou stanového tábora na pozemku Hvězdárny v Úpici zopakuje již po šestačtyřicáté. Pravidelně se zde sjíždí na šedesát astronomů – a tmavé oblohychtivých zájemců o seznámení se s teoretickou i praktickou astronomií.
Začátečníkům nabídneme vše, co nezbytně potřebují k samostatné práci s dalekohledem, naučí se orientovat na obloze a výsledky svých bádání zaznamenávat léty prověřeným způsobem. Dostanou možnost naučit se pozorovat proměnné hvězdy, meteory, objekty hlubokého nebe, Slunce i další. Zajímá-li vás práce s CCD kamerou – není problém, i na to jsme zde vybaveni. Nejen astronomií jsme však živi, takže řeč přijde i na klasický táborový život (koupání, výlety...). Samozřejmě se postaráme i o vaše hladové žaludky a to až královsky.
Více informací na http://expedice.astronomy.cz Předběžné přihlášky od zájemců budeme sbírat až do 1. března 2004, naleznete je na uvedených webových stránkách, můžete ji zaslat e-mailem na expedice@hvezdarna.cz či klasickou poštou na adresu Leon Miš, Hvězdárna, P. O. BOX 8, 542 32 Úpice.

Michal Švanda
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Podmořský život u Velikonočního ostrova

Podmořský horský řetězec u Rapa Nui, známý také jako Velikonoční ostrov, hostí úžasnou řadu hlubokomořských druhů. Expedice na hřeben Salas y Gómez u Rapa Nui v Tichém oceánu ...

Tajemství radioaktivního promethia

Pomocí nové metody odhalili vědci klíčové vlastnosti radioaktivního promethia, prvku vzácných zemin. Stalo se tak až téměř osm desetiletí poté, co byl tento nepolapitelný prvek vzácných zemin objeven.

Vesmírná robotika se připravuje k explozivnímu růstu

Před pěti lety NASA zahájila misi jako vystřiženou ze sci-fi trháku. Nasadily robotický systém Astrobees na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS), který zde pomáhá astronautům s opravami a údržbou.

Chytré meteostanice ve školách

Základní školy na Praze 4, Filosofská a Školní, se mohou pochlubit unikátním projektem monitoringu mikroklimatu a škodlivých látek v ovzduší.

Jsme genetická mozaika

Ve studii, kterou vedli Jan Korbel z Evropské laboratoře molekulární biologie (EMBL) a Ashley Sandersová z Berlínského institutu pro biologii lékařských systémů Centra Maxe Delbrücka ...

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail