Hledání

Zadejte výraz pro vyhledání:   

(2351) Bez zařazení » Výsledky soutěže aneb čtěte lépe zadání
Právě před rokem jsme na tomto místě vyhlásili literární soutěž čtenářů Třetího pólu.
(2352) Studenti » Výsledky soutěže Cena ČEZ
Již popáté se utkali nejlepší studenti a inženýři v soutěži diplomových a doktorandských prací Cena ČEZ. V oborech „výrobní zdroje elektrické energie“, „přenos a akumulace elektrické energie“ a „užití elektrické energie“ letos soutěžilo celkem 23 diplomantů a doktorandů, jejichž práce doporučili do soutěže jejich vedoucí nebo domovské katedry technických vysokých škol.
(2353) Bez zařazení » Vysokorychlostní ICE čtvrté generace
Po pětadvacetiletém rozvoji vysokorychlostní železniční dopravy v Německu, jejímž symbolem jsou elegantní "bílé" jednotky ICE (Inter City Expres), je i pro odborníky velkým překvapením objednávka 300 vlaků nové, již čtvrté generace (do poloviny 21.
(2354) Studenti » Vysokoškolské projekty po desáté
23. 6. 2009 získalo celkem 16 studentů z různých českých vysokých škol ceny v již 10. ročníku soutěže Cena Nadace ČEZ o nejlepší vysokoškolský vědeckotechnický projekt. Kompletní výsledky i s projekty najdete na http://www.
(2355) Fyzika a klasická energetika » Vysokoteplotní elektrolýza vody v ÚJV Řež
Možná si pamatujeme ze školy pokus: z elektrod ponořených do sklenice s vodou se po zapojení elektrického obvodu začnou uvolňovat bublinky – na jedné straně kyslíku, na druhé vodíku. Což jsme mohli dokázat atraktivním třasknutím.
(2356) Bez zařazení » Vysvětlí se záhada kulového blesku?
Fotografie kulového blesku z Číny by mohla pomoci odhalit jeho záhadu. Tento jev lze jen velmi obtížně studovat, protože se objevuje nepředvídatelně a jen na zlomek sekundy.
(2357) Studenti » Vytrvalostní závod autíček na vodíkový pohon
30. dubna 2015 soutěžily v Praze týmy studentů z českých škol ve čtyřhodinovém vytrvalostním závodu vlastnoručně sestavených autíček na dálkové ovládání s vodíkovým pohonem. Soutěž Hydrogen Horizon Automotive Challenge pořádá společnost Horizon Educational, dodavatel učebních materiálů pro studium technických oborů.
(2358) Počítače a internet » Vytváříme fyzikální simulace - dráha a trajektorie
Pro mnoho lidí je fyzika obtížný obor – alespoň to říkají. Možná je to tím, že se jim nedaří představit si obsah fyziky a přiřadit ho reálným situacím. A právě těmto situacím bychom rádi věnovali sérii článků, v nichž bychom pomocí počítačových simulací ukázali a vysvětlili základní pojmy z mechaniky.
(2359) Recenze » Výukové hry: Jak bude vypadat tvoje Evropa?
Víš, že Německo bere 7 % elektřiny z větrníků, zatímco v Čechách je to jenom 0,01 %? Víš, že se uvažuje o tom, že každá země EU bude muset povinně přijímat určitý počet imigrantů? Víš, že v Polsku je interrupce trestná?
(2360) Obnovitelné zdroje » Využijeme sopky k výrobě elektřiny?
Vulkanická činnost Země, způsobená vícedeskovou tektonikou v kombinaci s dalšími vlivy, je trvalou součástí naší minulosti i přítomnosti. Na jedné straně může být stálou hrozbou pro osudy statisíců lidí, na druhé zdrojem tepelné energie, která se do atmosféry uvolňuje bez užitku pro člověka.
... 1 « 233 234 235 236 237 238 239 » 250 ...
close
detail