Hledání

Zadejte výraz pro vyhledání:   

(2601) Obnovitelné zdroje » Zelené palivo má zelenou
Obnovitelné zdroje energie jsou čím dále tím vyhledávanějším tématem diskusí nad energetickými koncepcemi. V podmínkách České republiky je problematické vkládat přehnané naděje do energie větru a slunce, potenciál vodní energie je téměř vyčerpán, zbývá tedy zaměřit se na biomasu.
(2602) Obnovitelné zdroje » Zelené výtahy
Namodralé fotovoltaické panely postupně pokrývají plochy solárních farem, střechy budov, hal i garáží a otevírají éru „zelené energetiky“. Využít elektřinu z několika solárních panelů umístěných na střeše i k pohonu domovního výtahu rodinného domku napadlo před třemi roky zřejmě jako prvního inženýra Yamise Sahsamanogla, majitele řecké výtahové firmy Mezolift.
(2603) Od čtenářů » Zelený čaj pro zdraví
Zelený čaj je v čínské medicíně po tisíce let používán, jako lék proti mnoha nemocem, a proti mnohým působí jako prevence.
(2604) Medicína a přírodověda » Zelený sen - zemědělství v regálech
Je pěstování plodin při umělém osvětlení přátelské k životnímu prostředí? Ve světě již existuje několik malých podniků, které začaly pěstovat potraviny při elektrickém osvětlení, aktuální je i trend zavádět městské zemědělství nebo vertikální farmaření.
(2605) Reportáže, cestování » Země paradoxů
Asi jsem potřeboval změnit svůj dosavadní život, a tak jsem se na rok a půl upsal Pákistánu. 20. února jsem brzy ráno na mezinárodním islámábádském letišti poprvé v životě vkročil na asijský kontinent.
(2606) Jaderná fyzika a energetika » Zemětřesení a jaderné elektrárny
Kdo viděl, téměř v přímém přenosu, záznamy televizních průmyslových kamer pořízené v únoru a březnu 2005 při několika japonských zemětřeseních, žasne. Na záběrech je vidět rozhoupaný svět, padající nábytek, zmatení lidé a rozbité domy.
(2607) Jaderná fyzika a energetika » Zemětřesení, cunami a Fukušima
Nebudeme psát podrobně o časovém sledu událostí, o tom bylo napsáno mnoho. Zmiňme se podrobněji o tom, co se odehrálo v jaderné elektrárně Fukušima. Na tu se teď upírá pozornost nejvíc.
(2608) Fyzika a klasická energetika » Zemní plyn: Hra s ohněm
Státy Evropské unie dovážejí přes 200 miliard m3 zemního plynu ročně, tedy polovinu své spotřeby. Na Rusku, odkud pochází téměř polovina tohoto množství, tak sedmadvacítka závisí z jedné čtvrtiny. Některé unijní země jako je Slovensko či Bulharsko však jsou na ně odkázány stoprocentně.
(2609) Počítače a internet » Zemská atmosféra on-line
Předpověď počasí aspoň na několik nejbližších dní zajímá určitě každého z nás. Serverů, poskytujících pestré meteorologické informace a z nich vyplývající předpovědi počasí, existuje na internetu mnoho.
(2610) Jaderná fyzika a energetika » Ženy, nebojme se jádra…
Jaderná energetika je neustále především mužskou záležitostí. Podle průzkumů veřejného mínění mají ženy z jádra větší obavy než muži. Požádali jsem proto o rozhovor ing. Evu Bartejsovou, která pracuje v oblasti výzkumu a vývoje v Oddělení teoretické reaktorové fyziky v Ústavu jaderného výzkumu v Řeži u Prahy.
... 1 « 258 259 260 261 262 263 264 » 266 ...
close
detail