Bez zařazení

Článků v rubrice: 333

Třípól vyhrál dvě ceny!

V druhém ročníku soutěžní přehlídky popularizace vědy SCIAP (SCIence AProach), kterou organizuje Středisko společných činností Akademie věd České republiky, získal náš časopis dvě ocenění. Zvláštní cenu získal od sponzora soutěže, jímž je Metrostav, a v kategorii periodik obsadil třetí místo za popularizaci vědy a techniky.

Fotogalerie (1)
Ilustrační foto

V letošním ročníku SCIAP soutěžilo 25 autorů s 39 projekty popularizace vědy v kategoriích expozice, internet, audiovizuální pořad, periodika a ostatní. Slavnostní udílení cen se uskutečnilo 28. 11. 2012 ve Vile Lanna v pražské Bubenči za účasti ředitele SSC AV ČR, v. v. i., Jiřího Malého.

Potěšilo mne, že se sponzor soutěže rozhodl udělit nám zvláštní cenu s odůvodněním, že Třípól přispívá k získávání zájmu mladých lidí o technické a přírodovědné obory,“ říká Marie Dufková, odpovědná redaktorka Třípólu. „A třetího místa si vážím, protože první dvě obsadil silný konkurent – nakladatelství Extra Publishing vydávající dlouholetý časopis 100+1 zahraničních zajímavostí,“ dodává.


Třípól je součástí vzdělávacího programu ČEZ Svět energie. Časopis popularizující vědu a techniku s důrazem na energetiku vznikl v roce 2001, do roku 2007 byl tištěný a jeho největším odběratelem byly střední školy, od roku 2008 funguje elektronicky na www.3pol.cz. Dosud už vyšlo více než 1300 článků a zimní vydání 2012 bude už 51. číslem časopisu. Současná elektronická podoba umožňuje doplňovat články bohatým obrazovým doprovodem, videofilmy a soutěžemi, ke stažení je všech dosud vyšlých 50 čísel a aktuální informace přináší facebooková stránka Třípólu. Čtenáři jsou zejména studenti a učitelé.


(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Alfred Werner a milník v dějinách chemie

K letošnímu stému výročí úmrtí zakladatele komplexní chemie Alfreda Wernera přinášíme jeho životopis i zajímavosti o vzniku nového vědního oboru anorganické chemie.

Profesoři laserové fúze - Bruecker a Siegel

O soukromém úsilí v oblasti termojaderné fúze jsme již psali vícekrát. O prvním „soukromníkovi“ zatím ani jednou. Poslyšte příběh, který měl dva konce. Dobrý a špatný. Vůbec prvními fúzními podnikateli byli Americký fyzik Keith Brueckner a podnikatel Kip Siegel.

Den otevřených dveří na MatFyz

dne 21.11.2019 pořádá Matematicko-fyzikální fakulta UK tradiční Den otevřených dveří. Připravuje opět bohatý program, který probíhá po celý den v budově Matfyzu na Malostranském náměstí 25. Mnoho inspirativního nabídne také učitelům fyziky, matematiky či informatiky.

Vakuum jako na měsíci

Specialitou české pobočky firmy Edwards jsou přístroje pro oblast vědeckého vakua. Firma z Lutína jimi zásobuje celý svět. Díky vývěvám fungují nejpřesnější elektronové mikroskopy na světě či supersilné vědecké lasery.

Kvůli milované vědě se nestačil ani oženit

Pokud zalovíme v paměti a vzpomeneme si na školní léta, určitě se nám vybaví v hodinách chemie používaný laboratorní plynový kahan, nesoucí jméno jednoho z největších vědců 19. století, profesora Roberta Bunsena.

Nejnovější video

Bez jaderné energie se ve vesmíru daleko nedostaneme

Krátké výstižné video z dílny Mezinárodní agentury pro atomovou energii ve Vídni ukazuje využití jaderné energie a jaderných technologií při výzkumu vesmíru. Ne každý ví, že jádro pohání vesmírné sondy už po desetiletí. Zopakujme si to. (Film je v angličtině.)

close
detail