Které země Evropy mají největší zájem o „inteligentní“ domácí zařízení
Stále více lidí vyhledává techničtější životní styl, snaží se ulehčit si život či stihnout více, zajistit domácnost plně integrovanými bezpečnostními systémy, ...
V druhém ročníku soutěžní přehlídky popularizace vědy SCIAP (SCIence AProach), kterou organizuje Středisko společných činností Akademie věd České republiky, získal náš časopis dvě ocenění. Zvláštní cenu získal od sponzora soutěže, jímž je Metrostav, a v kategorii periodik obsadil třetí místo za popularizaci vědy a techniky.
V letošním ročníku SCIAP soutěžilo 25 autorů s 39 projekty popularizace vědy v kategoriích expozice, internet, audiovizuální pořad, periodika a ostatní. Slavnostní udílení cen se uskutečnilo 28. 11. 2012 ve Vile Lanna v pražské Bubenči za účasti ředitele SSC AV ČR, v. v. i., Jiřího Malého.
„Potěšilo mne, že se sponzor soutěže rozhodl udělit nám zvláštní cenu s odůvodněním, že Třípól přispívá k získávání zájmu mladých lidí o technické a přírodovědné obory,“ říká Marie Dufková, odpovědná redaktorka Třípólu. „A třetího místa si vážím, protože první dvě obsadil silný konkurent – nakladatelství Extra Publishing vydávající dlouholetý časopis 100+1 zahraničních zajímavostí,“ dodává.
Stále více lidí vyhledává techničtější životní styl, snaží se ulehčit si život či stihnout více, zajistit domácnost plně integrovanými bezpečnostními systémy, ...
Devatenácté století končí. Svět je opojen elektřinou a jinými technickými zázraky. Jules Verne o překot vydává romány, v nichž hrdinové ovládají balóny, ...
Téměř všichni z nás každý den z nejrůznějších důvodů používáme různé webové stránky. Samozřejmě chceme, aby naše uživatelská zkušenost byla pozitivní a pokud možno bezchybná.
Jaguar Land Rover plánuje spolupracovat s nejrenomovanějšími světovými softwarovými a telekomunikačními společnostmi a firmami zabývajícími se mobilitou na vytvoření tzv.
Pro odvod tepla generovaného během provozu tokamaku bude ITER vybaven systémem chladicí vody. Vnitřní povrchy vakuové nádoby (obal a divertor) se musejí chladit na přibližně 240 °C jen několik metrů od plazmatu horkého 150 milionů stupňů.
Krátké výstižné video z dílny Mezinárodní agentury pro atomovou energii ve Vídni ukazuje využití jaderné energie a jaderných technologií při výzkumu vesmíru. Ne každý ví, že jádro pohání vesmírné sondy už po desetiletí. Zopakujme si to. (Film je v angličtině.)