Bez zařazení

Článků v rubrice: 302

Třípól vyhrál dvě ceny!

V druhém ročníku soutěžní přehlídky popularizace vědy SCIAP (SCIence AProach), kterou organizuje Středisko společných činností Akademie věd České republiky, získal náš časopis dvě ocenění. Zvláštní cenu získal od sponzora soutěže, jímž je Metrostav, a v kategorii periodik obsadil třetí místo za popularizaci vědy a techniky.

Fotogalerie (1)
Ilustrační foto

V letošním ročníku SCIAP soutěžilo 25 autorů s 39 projekty popularizace vědy v kategoriích expozice, internet, audiovizuální pořad, periodika a ostatní. Slavnostní udílení cen se uskutečnilo 28. 11. 2012 ve Vile Lanna v pražské Bubenči za účasti ředitele SSC AV ČR, v. v. i., Jiřího Malého.

Potěšilo mne, že se sponzor soutěže rozhodl udělit nám zvláštní cenu s odůvodněním, že Třípól přispívá k získávání zájmu mladých lidí o technické a přírodovědné obory,“ říká Marie Dufková, odpovědná redaktorka Třípólu. „A třetího místa si vážím, protože první dvě obsadil silný konkurent – nakladatelství Extra Publishing vydávající dlouholetý časopis 100+1 zahraničních zajímavostí,“ dodává.


Třípól je součástí vzdělávacího programu ČEZ Svět energie. Časopis popularizující vědu a techniku s důrazem na energetiku vznikl v roce 2001, do roku 2007 byl tištěný a jeho největším odběratelem byly střední školy, od roku 2008 funguje elektronicky na www.3pol.cz. Dosud už vyšlo více než 1300 článků a zimní vydání 2012 bude už 51. číslem časopisu. Současná elektronická podoba umožňuje doplňovat články bohatým obrazovým doprovodem, videofilmy a soutěžemi, ke stažení je všech dosud vyšlých 50 čísel a aktuální informace přináší facebooková stránka Třípólu. Čtenáři jsou zejména studenti a učitelé.


(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Jak pomocí kosmického záření měřit vlhkost půdy

Věřili byste, že neutrony vzniklé díky kosmickým paprskům z vesmíru pomáhají vědcům ve více než 25 zemích měřit vodu v půdě a pomáhají zemědělcům šetřit vodu a přizpůsobit se tak změně klimatu? Pomocí senzoru neutronů kosmického záření sledují vědci rychle ...

Radši nahý než bez internetu

Naše závislost na zařízeních připojených k internetu je v dnešní době tak velká, že ztráta chytrého telefonu nebo tabletu nás může stresovat více než mnoho jiných traumatických situací. Mít své zařízení neustále při ruce a mít jistotu kvalitního připojení ...

Odhad celkového objemu živé hmoty na Zemi

Od počátku lidské civilizace se objem živé hmoty na Zemi zmenšil o polovinu. To je jeden ze zarážejících údajů z dosud nejobsáhlejšího globálního výzkumu hmotnosti živých organizmů. Ron Milo a jeho tým z izraelského Weizmann Institute of Science definovali ...

První světová válka, elektrotechnika a američtí vynálezci

Po celý rok si letos připomínáme události z roku 1918. Byl to poslední rok tzv. Velké války, která se bohužel nestala válkou poslední. Ještě před kapitulací německé a rakousko-uherské armády (11. 11. 1918) se rozpadlo Rakousko-Uhersko a my si nyní můžeme připomínat 100.

Čeští studenti poslali experimenty do třicetikilometrové výšky

V sobotu 1. prosince byl na Slovensku vypuštěn stratosférický balón, který na své palubě nesl čtyři vědecké experimenty. Ty navrhli a připravili nadaní studenti základních a středních škol z Česka a Slovenska.

Nejnovější video

Bez jaderné energie se ve vesmíru daleko nedostaneme

Krátké výstižné video z dílny Mezinárodní agentury pro atomovou energii ve Vídni ukazuje využití jaderné energie a jaderných technologií při výzkumu vesmíru. Ne každý ví, že jádro pohání vesmírné sondy už po desetiletí. Zopakujme si to. (Film je v angličtině.)

close
detail