Hledání

Zadejte výraz pro vyhledání:   

(2461) Jaderná fyzika a energetika » Vývoj ruského tolerantního paliva
Ruská korporace pro atomovou energii Rosatom dokončila druhou etapu vývoje ruského tolerantního paliva, díky kterému jaderné elektrárny dosáhnou nové úrovně bezpečnosti.
(2462) Počítače a internet » Vývojáři a IT nadšenci: pojďte na hackathon!
České podzimní hackathony připravuje investiční skupina Rockaway ve spolupráci s Microsoftem a Impact Huby. Vývojáři dostanou 24 hodin pro přípravu řešení zajímavých  problémů z oblastí ecommerce, finančních technologií nebo třeba veřejné dopravy.
(2463) Jaderná fyzika a energetika » Výzkum fúze hledá nové cesty
Po dvou odložených termínech předpokládaného dosažení prvního plazmatu v tokamaku ITER (z 2016 na 2019, pak na 2025) již probleskují zprávy o čtvrtém termínu (2028). Také se značně zvyšují náklady z plánovaných 5,6 mld dolarů na dnes odhadovaných 22 mld (zatímco americké ministerstvo energetiky DOE operuje se sumou 65 mld).
(2464) Rozhovory » Výzkum hormonů, prestižní cena i batoh na záda
Zájem o věc, možná i trocha příslovečného štěstí – ale především cílevědomost a velké úsilí mohou přinést ovoce už velmi mladým vědcům, jako například Mgr. Heleně Havlíkové z Endokrinologického ústavu v Praze.
(2465) Jaderná fyzika a energetika » Výzkum materiálů pro hlubinné úložiště radioaktivních odpadů
Přípravu hlubinného úložiště radioaktivních odpadů a použitého jaderného paliva (HÚ) nelze zúžit jen na hledání nejvhodnější lokality pro umístění. Jde o velmi složitý komplex činností, který zahrnuje stovky analýz, testů, simulací a dlouhodobých výzkumů prováděných in-situ (na místě) i v laboratorních podmínkách.
(2466) Jaderná fyzika a energetika » Výzkumná plavba v západním Pacifiku
11. března 2011 došlo v Tichém oceánu 130 kilometrů východně od pobřeží Japonska k zemětřesení. Zemětřesením vyvolané vlny cunami poškodily chladicí systém v jaderné elektrárně Fukushima Daiichi. V důsledku přehřátí došlo k explozi, která uvolnila do atmosféry radioaktivní prvky.
(2467) Bez zařazení » Výzva Evropské komisi, aby spravedlivě hodnotila energetické zdroje
Cílem Evropské komise má být, aby se Evropská unie stala mezi vyspělými zeměmi úspěšným regionem s nízkou uhlíkovou stopou. Uveřejnění klasifikačního systému EU Taxonomy k podpoře investic do udržitelných ekonomických aktivit vypadalo na první pohled jako dobrá myšlenka.
(2468) Bez zařazení » Výzva krizím
Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská pražského ČVUT vyhlásila 19. března laureáty literární a fotografické soutěže Výzva krizím. Ze stovky literárních a fotografických prací, jimiž ji obeslali středoškoláci z celé republiky, porota v čele s děkanem Miroslavem Čechem vybrala nejprve dvě desítky finalistů a nakonec i vítěze.
(2469) Studenti » Výzva pro studenty experimentátory
Centrum studentských aktivit České kosmické kanceláře vyzývá vysokoškolské studenty k realizaci vlastních experimentů. Neváhejte a zúčastněte se i vy!
(2470) Fyzika a klasická energetika » Vzácný druh magnetizmu nalezen v grafenu
Grafen, jeden z nejpevnějších materiálů na světě, obvykle nevykazuje magnetické vlastnosti. Ale když poskládáte grafenové vrstvy a trochu je zkroutíte, začnou se dít divné věci.
... 1 « 244 245 246 247 248 249 250 » 261 ...
close
detail