Hledání

Zadejte výraz pro vyhledání:   

(2731) Návody na pokusy » Vyrobte si model tokamaku 3D tiskem
Mnoho nadšenců již dnes vlastní 3D tiskárnu, nebo má přístup k nějaké profesionální. Což takhle vyrobit si tokamak? Totiž alespoň jeho názorný a rozebíratelný model.
(2732) Biografie » Výročí pokračují - Johannes Gutenberg
Časopis 3. pól změnil tvář, ale zachoval rubriku věnující se výročím významných vědců a techniků. Rok 2008 jich – stejně jako léta předchozí – nabízí celou řadu. Pro vaši představu je připomínáme alespoň tímto abecedním přehledem.
(2733) Biografie » Výročí pokračují – Johannes Gutenberg
Časopis 3. pól změnil tvář, ale zachoval rubriku věnující se výročím významných vědců a techniků. Rok 2008 jich – stejně jako léta předchozí – nabízí celou řadu. Pro vaši představu je připomínáme alespoň tímto abecedním přehledem.
(2734) Studenti » Výsledky Fyziklání Online 2021
5. listopadu jsme čtenáře vyzývali, aby se přihlásili na soutěž, dnes přinášíme výsledky. Fyziklání Online patří k největším online pořádaným fyzikálním soutěžím na světě.
(2735) Bez zařazení » Výsledky soutěže aneb čtěte lépe zadání
Právě před rokem jsme na tomto místě vyhlásili literární soutěž čtenářů Třetího pólu.
(2736) Studenti » Výsledky soutěže Cena ČEZ
Již popáté se utkali nejlepší studenti a inženýři v soutěži diplomových a doktorandských prací Cena ČEZ. V oborech „výrobní zdroje elektrické energie“, „přenos a akumulace elektrické energie“ a „užití elektrické energie“ letos soutěžilo celkem 23 diplomantů a doktorandů, jejichž práce doporučili do soutěže jejich vedoucí nebo domovské katedry technických vysokých škol.
(2737) Studenti » Vysokoškolské projekty po desáté
23. 6. 2009 získalo celkem 16 studentů z různých českých vysokých škol ceny v již 10. ročníku soutěže Cena Nadace ČEZ o nejlepší vysokoškolský vědeckotechnický projekt. Kompletní výsledky i s projekty najdete na http://www.
(2738) Fyzika a klasická energetika » Vysokoteplotní elektrolýza vody v ÚJV Řež
Možná si pamatujeme ze školy pokus: z elektrod ponořených do sklenice s vodou se po zapojení elektrického obvodu začnou uvolňovat bublinky – na jedné straně kyslíku, na druhé vodíku. Což jsme mohli dokázat atraktivním třasknutím.
(2739) Bez zařazení » Vysvětlí se záhada kulového blesku?
Fotografie kulového blesku z Číny by mohla pomoci odhalit jeho záhadu. Tento jev lze jen velmi obtížně studovat, protože se objevuje nepředvídatelně a jen na zlomek sekundy.
(2740) Návody na pokusy » Vytiskněte si vlastní jaderný reaktor
Jak se pohyb větru přenáší z listů větrné elektrárny na turbínu, co se skrývá uvnitř jaderného reaktoru, nebo jak se chová pára v parogenerátoru.
... 1 « 271 272 273 274 275 276 277 » 292 ...
close
detail