Hledání

Zadejte výraz pro vyhledání:   

(1411) Jaderná fyzika a energetika » Modernizace jaderné elektrárny Mecamor v Arménii je hotová
Výsledkem šestileté modernizace je prodloužení provozu Mecamorské jaderné elektrárny v Arménii do roku 2036 a zvýšení výkonu reaktoru VVER 440 o 15 %.
(1412) Obnovitelné zdroje » Modernizace slapské turbíny
Energetici na Slapech usadili na své místo 60tunový turbínový blok. Loni zahájená modernizace soustrojí TG2 ve Vodní elektrárně Slapy na Vltavě se přehoupla do své závěrečné fáze.
(1413) Jaderná fyzika a energetika » Modernizace stelarátoru Wendelstein 7-X
Další kolo postupné modernizace fúzního zařízení Wendelstein 7-X v Ústavu fyziky plazmatu (IPP) Maxe Plancka v Greifswaldu je v plném proudu. Vodou chlazený vnitřní plášť vakuové nádoby bude zárukou provozu zařízení při vyšším ohřevovém výkonu a tedy i vyšší teplotě a umožní delší pulzy v plazmatu.
(1414) Obnovitelné zdroje » Modernizace vodních elektráren
Spolehlivější, bezpečnější, ekologičtější, efektivnější, úspornější a připravené na další desetiletí provozu.
(1415) Sci-fi » Módní koutek
Hitem letošní letní sezóny se staly modrožluté klapky na uši od salónu Gaultier.
(1416) Studenti » Mohou být elektrické motory efektivnější?
Určitě ano. Před dvěma lety jsem totiž zavítal na Katedru teoretické elektrotechniky na FEL ZČU, kde jsem poprvé v životě uviděl magnetickou kapalinu a současně jsem se dozvěděl o probíhajícím výzkumu možností zlepšení chodu elektrických motorů právě s využitím magnetické kapaliny.
(1417) Medicína a přírodověda » Mohou lidé „vyrobit“ fotosyntetizující list?
Když Peidong Yang z University of California v Berkley poprvé propojil živé organizmy křemíkovými drátky pod proudem, nikdo si nemyslel, že by to bylo k něčemu dobré. Experimenty ukázaly, že některé organizmy mohou nejenom přežít kontakt s elektrony procházejícími křemíkem, ale že potom mohou přežívat i celé týdny.
(1418) Medicína a přírodověda » Molekulární metody
Denně slyšíme o klonování, geneticky modifikovaných organismech (GMO), určení otcovství nebo kriminálníka podle analýzy DNA; občas o možnostech využití kmenových buněk v medicíně, nemoci šílených krav (BSE) či nalezení genů zodpovědných za různé projevy a vlastnosti živých tvorů.
(1419) Jaderná fyzika a energetika » Montáž ITER: první cívka poloidálního pole je na místě
Největší tokamak na světě staví v Cadarache na jihu Francie sedm partnerů: EU, Rusko, Čína, USA, Japonsko, Jižní Korea a Indie. Palivem bude směs deuteria a tritia ve stavu plazmatu.
(1420) Medicína a přírodověda » Mořská voda je koktejl prvků
V mořské vodě se vyskytují snad všechny prvky Mendělejevovy tabulky. Některých je ve vodě velké množství, například sodíku a chloru, které způsobují její slanost. Jiné prvky jsou naopak obsažené v zanedbatelném množství.
... 1 « 139 140 141 142 143 144 145 » 308 ...
close
detail