Bez zařazení

Článků v rubrice: 315

Vaše literární soutěž dopadla na výbornou

Literární soutěž čtenářů Třípólu skončila. Jejím zadáním bylo napsat krátkou sci-fi povídku o tom, jak v roce 2085 nové, dnes plánované bloky Jaderné elektrárny Temelín doslouží a elektrárna ukončí svůj provoz. Autoři popustili uzdu své fantazii a stručně vyjádřili, co se v cílovém roce může – ve srovnání se současností – změnit. A jak se ukázalo, není toho málo…

Kvalitu povídek hodnotila redakční rada Třípólu (body se přidělovaly podle principu 1 nejlepší hodnocení, 8 nejhorší). Nejmenšího počtu bodů a tedy první místo v soutěži získala Lucie Kašparová, studentka septimy Gymnázia Jana Blahoslava v Ivančicích s povídkou Memories. Druhé místo patří Pavlovi Svobodovi z Modřic za povídku Oslava, třetí Zuzaně Němcové.

Celkové hodnocení literární soutěže Jak to bude, aneb Nenecháme problém
s energií na svých dětech?

Součet bodůPořadí
Lucie Kašparová18,51
Pavel Svoboda192
Zuzana Němcová21,53
Lucie Täuberová224
Marek Krejčík255
Jan Beránek306
Jan Halada34,57
Martin Smetana418

Nejúspěšnějším autorům – Lucii, Pavlovi a Zuzaně – srdečně blahopřejeme a všem děkujeme za aktivní přístup k soutěži. Autoři tří nejlepších prací mohou očekávat příjemné překvapení v podobě věcného dárku.Vaše práce najdete postupně na stránkách Třípólu v rubrice Sci-fi.

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Týden vědy na Jaderce

Už dvacet let, vždy v druhé polovině června, se koná na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze Týden vědy. Je to akce pro středoškolské studenty, kteří zde mají možnost si vyzkoušet práci na vědeckých projektech s fyzikální, chemickou, matematickou nebo informatickou tématikou.

Geopolitická závislost je nebezpečná

Energetika je vážná věc i z politického důvodu. Evropská unie dováží většinu energie ze zahraničí. Česká republika je na tom lépe, ale i její závislost na dovozech se prohlubuje a dokonce rychleji, než závislost ostatních členských zemí.

Erlenmeyerova baňka je symbol

Věnujme dnešní článek 110. výročí úmrtí německého organického chemika, lékárníka a podnikatele profesora Emila Erlenmeyera a 155 letům od narození jeho syna, rovněž chemika profesora Emila Erlenmeyera Juniora, ale také historii německé chemické vědy.

Michael Atiyah

„Vyřešil jsem 160 let starý matematický ‚problém tisíciletí‘ “, vyhlásil v měsíci září minulého roku devadesátiletý profesor Michael Atiyah. „Chci ukázat, že není pravda, že matematici jsou v nejlepší formě před čtyřicítkou. Chci ukázat, že něco dokážu, i když je mi devadesát,“ řekl.

Z Nigérie do Číny – přeprava použitého jaderného paliva

Přísná bezpečnostní opatření provázela přepravu ozářeného paliva z reaktoru v nigerijské Zarii zpět do Číny. Je to už 17. odvoz paliva z výzkumných reaktorů po celém světě, na kterém se významně podílela česká společnost ÚJV Řež.

Nejnovější video

Bez jaderné energie se ve vesmíru daleko nedostaneme

Krátké výstižné video z dílny Mezinárodní agentury pro atomovou energii ve Vídni ukazuje využití jaderné energie a jaderných technologií při výzkumu vesmíru. Ne každý ví, že jádro pohání vesmírné sondy už po desetiletí. Zopakujme si to. (Film je v angličtině.)

close
detail