Bez zařazení

Článků v rubrice: 413

Vaše literární soutěž dopadla na výbornou

Literární soutěž čtenářů Třípólu skončila. Jejím zadáním bylo napsat krátkou sci-fi povídku o tom, jak v roce 2085 nové, dnes plánované bloky Jaderné elektrárny Temelín doslouží a elektrárna ukončí svůj provoz. Autoři popustili uzdu své fantazii a stručně vyjádřili, co se v cílovém roce může – ve srovnání se současností – změnit. A jak se ukázalo, není toho málo…

Kvalitu povídek hodnotila redakční rada Třípólu (body se přidělovaly podle principu 1 nejlepší hodnocení, 8 nejhorší). Nejmenšího počtu bodů a tedy první místo v soutěži získala Lucie Kašparová, studentka septimy Gymnázia Jana Blahoslava v Ivančicích s povídkou Memories. Druhé místo patří Pavlovi Svobodovi z Modřic za povídku Oslava, třetí Zuzaně Němcové.

Celkové hodnocení literární soutěže Jak to bude, aneb Nenecháme problém
s energií na svých dětech?

Součet bodůPořadí
Lucie Kašparová18,51
Pavel Svoboda192
Zuzana Němcová21,53
Lucie Täuberová224
Marek Krejčík255
Jan Beránek306
Jan Halada34,57
Martin Smetana418

Nejúspěšnějším autorům – Lucii, Pavlovi a Zuzaně – srdečně blahopřejeme a všem děkujeme za aktivní přístup k soutěži. Autoři tří nejlepších prací mohou očekávat příjemné překvapení v podobě věcného dárku.Vaše práce najdete postupně na stránkách Třípólu v rubrice Sci-fi.

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Podmořský život u Velikonočního ostrova

Podmořský horský řetězec u Rapa Nui, známý také jako Velikonoční ostrov, hostí úžasnou řadu hlubokomořských druhů. Expedice na hřeben Salas y Gómez u Rapa Nui v Tichém oceánu ...

Tajemství radioaktivního promethia

Pomocí nové metody odhalili vědci klíčové vlastnosti radioaktivního promethia, prvku vzácných zemin. Stalo se tak až téměř osm desetiletí poté, co byl tento nepolapitelný prvek vzácných zemin objeven.

Vesmírná robotika se připravuje k explozivnímu růstu

Před pěti lety NASA zahájila misi jako vystřiženou ze sci-fi trháku. Nasadily robotický systém Astrobees na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS), který zde pomáhá astronautům s opravami a údržbou.

Chytré meteostanice ve školách

Základní školy na Praze 4, Filosofská a Školní, se mohou pochlubit unikátním projektem monitoringu mikroklimatu a škodlivých látek v ovzduší.

Jsme genetická mozaika

Ve studii, kterou vedli Jan Korbel z Evropské laboratoře molekulární biologie (EMBL) a Ashley Sandersová z Berlínského institutu pro biologii lékařských systémů Centra Maxe Delbrücka ...

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail