Bez zařazení

Článků v rubrice: 412

Vaše literární soutěž dopadla na výbornou

Literární soutěž čtenářů Třípólu skončila. Jejím zadáním bylo napsat krátkou sci-fi povídku o tom, jak v roce 2085 nové, dnes plánované bloky Jaderné elektrárny Temelín doslouží a elektrárna ukončí svůj provoz. Autoři popustili uzdu své fantazii a stručně vyjádřili, co se v cílovém roce může – ve srovnání se současností – změnit. A jak se ukázalo, není toho málo…

Kvalitu povídek hodnotila redakční rada Třípólu (body se přidělovaly podle principu 1 nejlepší hodnocení, 8 nejhorší). Nejmenšího počtu bodů a tedy první místo v soutěži získala Lucie Kašparová, studentka septimy Gymnázia Jana Blahoslava v Ivančicích s povídkou Memories. Druhé místo patří Pavlovi Svobodovi z Modřic za povídku Oslava, třetí Zuzaně Němcové.

Celkové hodnocení literární soutěže Jak to bude, aneb Nenecháme problém
s energií na svých dětech?

Součet bodůPořadí
Lucie Kašparová18,51
Pavel Svoboda192
Zuzana Němcová21,53
Lucie Täuberová224
Marek Krejčík255
Jan Beránek306
Jan Halada34,57
Martin Smetana418

Nejúspěšnějším autorům – Lucii, Pavlovi a Zuzaně – srdečně blahopřejeme a všem děkujeme za aktivní přístup k soutěži. Autoři tří nejlepších prací mohou očekávat příjemné překvapení v podobě věcného dárku.Vaše práce najdete postupně na stránkách Třípólu v rubrice Sci-fi.

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

AI v rukách teenagerů

Používání generativní umělé inteligence se zatím většina Čechů bojí, některý z nástrojů AI podle průzkumu společnosti Deloitte vyzkoušelo 22 procent populace.

Podpora čistých energetických zdrojů v České republice

V budoucnosti by se Česká republika měla spoléhat především na jaderné a obnovitelné zdroje. Preference rozvoje jaderné energetiky a obnovitelných zdrojů jako budoucího zdroje energie ...

Štěchovická přečerpávací elektrárna

Málokdo ví, že ve Štěchovicích u Prahy není jen akumulační vodní elektrárna, ale i přečerpávací. Ta nyní dostává nový řídicí systém.

Pomeranče bez chemikálií

Nahlédněte do továrny na pomeranče v Jihoafrické republice. Tyto lahodné plody zachránila před škodlivými moly jaderná metoda zvaná „sterilní hmyzí technika“.

Studenti pozorují radioaktivní částice přímo ve škole

Studenti Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické (SPŠSE) Dukelská v Českých Budějovicích mají nově k dispozici hned několik unikátních učebních pomůcek.

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail