Bez zařazení

Článků v rubrice: 413

Třetí pól ve Strakovce!

Několika členům „dospělácké“ redakční rady se poštěstilo využít možnost představit náš časopis samotnému Petru Marešovi, místopředsedovi vlády pro výzkum a vývoj, lidská práva a lidské zdroje. Položili jsme mu za Třetí pól pár otázek:

Fotogalerie (1)
Ilustrační foto

Potřebujeme technickou inteligenci?

Přestože sám jsem historik, moc dobře si uvědomuji, že je potřeba podpořit zájem o technické obory. Technika má budoucnost a je potřeba ji pozitivně představovat. Naše technika měla tradičně vysokou úroveň i ve světovém srovnání a je potřeba, aby tomu tak bylo i v budoucnu a aby se o jejích úspěších více vědělo.

Jak v tom pomůže vláda?

Vláda nedávno uložila úkol "navrhnout, jak vytvořit podmínky pro zvýšení zájmu o studium technických oborů a jak by měly intenzivněji spolupracovat školy s podniky". Připravujeme dva kroky: najít způsob financování oborů, které je potřeba podpořit a upřednostnit, a zvolit efektivní komunikaci, např. semináře o strategii rozvoje lidských zdrojů.

Co říkáte časopisu Třetí pól?

To je moc zajímavý časopis, je dobře, že vychází. Stojí za to, zamyslet se, jak ho využít.

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Podmořský život u Velikonočního ostrova

Podmořský horský řetězec u Rapa Nui, známý také jako Velikonoční ostrov, hostí úžasnou řadu hlubokomořských druhů. Expedice na hřeben Salas y Gómez u Rapa Nui v Tichém oceánu ...

Tajemství radioaktivního promethia

Pomocí nové metody odhalili vědci klíčové vlastnosti radioaktivního promethia, prvku vzácných zemin. Stalo se tak až téměř osm desetiletí poté, co byl tento nepolapitelný prvek vzácných zemin objeven.

Vesmírná robotika se připravuje k explozivnímu růstu

Před pěti lety NASA zahájila misi jako vystřiženou ze sci-fi trháku. Nasadily robotický systém Astrobees na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS), který zde pomáhá astronautům s opravami a údržbou.

Chytré meteostanice ve školách

Základní školy na Praze 4, Filosofská a Školní, se mohou pochlubit unikátním projektem monitoringu mikroklimatu a škodlivých látek v ovzduší.

Jsme genetická mozaika

Ve studii, kterou vedli Jan Korbel z Evropské laboratoře molekulární biologie (EMBL) a Ashley Sandersová z Berlínského institutu pro biologii lékařských systémů Centra Maxe Delbrücka ...

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail