Dominikánská republika vymýtila středomořské ovocné mušky
V rekordním čase se Dominikánské republice podařilo úspěšně potlačit nový vpád středomořské ovocné mušky, vysoce destruktivního škůdce ohrožujícího zemědělskou produkci po celém světě.
V pátek 6. srpna od 15:30 do 16:00 představí Techmania science center ve svých prostorách unikátní show, v níž budou děti (9 – 12 let) zábavnou formou vysvětlovat taje fyzikálních pokusů.
Publikum, tvořené návštěvníky science centra, médii, rodiči a přáteli dětí, se setká s principem „roztančených rozinek“, dozví se, jak funguje solná lampa, a může si pohrát s ne-newtonskou kapalinou: kapalinou, která umí být tvrdá jako kámen.
Akce se koná v rámci prázdninových programů „Přísně tajné léto v Techmanii.“ Každý týden od pondělí do pátku až do konce srpna hostí Techmania 14 – 16 dětí, které v průběhu celého týdne připravujeme na jejich „pět minut vědecké slávy“. Vyvrcholením programu je „vědecká show“, kdy děti samy předvádí fyzikální pokusy, které se u nás naučily, a vysvětlují je.
Přijďte se podívat, jak naše děti umí vysvětlit třeba Archimédův zákon!
Bližší informace:
Mgr. Tomáš Moravec
Tiskový mluvčí
Regionální technické muzeum o. p. s.
Adresa:Tylova 1/57, 316 00 Plzeň Telefon:+ 420 737 247 586 Fax:+420 379 855 303 E-mail: tomas.moravec@techmania.cz
V rekordním čase se Dominikánské republice podařilo úspěšně potlačit nový vpád středomořské ovocné mušky, vysoce destruktivního škůdce ohrožujícího zemědělskou produkci po celém světě.
Testy DNA mohou lidem říci, odkud ze světa pocházejí jejich předkové, či zda jim hrozí rozvoj některého genetického onemocnění. Někdy mohou dokonce pomoci lidem spojit se s rodinnými příslušníky, ...
Jsou nezkušení stážisté za trest? V oborech informačních technologií spíš naopak. Vzhledem k nedostatku absolventů se firmy stále víc soustřeďují i na studenty středních škol.
Natočit krátké video s fyzikou v hlavní roli a vyhrát deset tisíc korun do vlastní kapsy a dvě stě tisíc pro svou školu, to je nabídka celostátní soutěže „Vím ...
Lidé migrují a cestují, navzájem se mísí. Je tomu tak od nepaměti, jsou důkazy dokonce i o dávném křížení moderních Homo sapiens s Neadertálci a dalšími skupinami.