Které země Evropy mají největší zájem o „inteligentní“ domácí zařízení
Stále více lidí vyhledává techničtější životní styl, snaží se ulehčit si život či stihnout více, zajistit domácnost plně integrovanými bezpečnostními systémy, ...
Česká přenosová společnost (ČEPS) vyřešila 25. července největší stav energetické nouze v České republice za posledních několik desítek let. Žádné domácnosti v České republice nebyla přerušena dodávka elektřiny. Přesto se o kolapsu energetické sítě psalo asi týden.
Kombinace nepříznivých událostí, zejména dlouhotrvající horko, vysoká spotřeba elektřiny, problémy s nedostatkem elektřiny v Evropě, kumulace poruch v domácí i zahraniční přenosové soustavě, její následné přetížení a řada dalších neplánovaných událostí. To byly příčiny stavu nouze, který Českou republiku postihl v úterý 25. července 2006. Po „horkých“ 9 hodinách však provozovatel přenosové sítě problémy zvládnul.
Může se to opakovat?
Ano, může. Prevencí je zjednodušit povolování staveb pro vedení elektřiny, zlepšit spolupráci provozovatelů přes hranice a uvážlivě stavět energetické zdroje závislé na rozmarech počasí. Právě při červencovém kolapsu mělo Německo veliký problém s nefunkčními větrnými elektrárnami. Investice do přenosových technologií se musejí řešit v celé Evropě. Elektřina nezná hranice a porucha se může šířit i z jiných států.
z materiálů čeps
ROZHODNUTÍ O VYHLÁŠENÍ STAVU NOUZE
-> SLED UDÁLOSTÍ
Stále více lidí vyhledává techničtější životní styl, snaží se ulehčit si život či stihnout více, zajistit domácnost plně integrovanými bezpečnostními systémy, ...
Devatenácté století končí. Svět je opojen elektřinou a jinými technickými zázraky. Jules Verne o překot vydává romány, v nichž hrdinové ovládají balóny, ...
Téměř všichni z nás každý den z nejrůznějších důvodů používáme různé webové stránky. Samozřejmě chceme, aby naše uživatelská zkušenost byla pozitivní a pokud možno bezchybná.
Jaguar Land Rover plánuje spolupracovat s nejrenomovanějšími světovými softwarovými a telekomunikačními společnostmi a firmami zabývajícími se mobilitou na vytvoření tzv.
Pro odvod tepla generovaného během provozu tokamaku bude ITER vybaven systémem chladicí vody. Vnitřní povrchy vakuové nádoby (obal a divertor) se musejí chladit na přibližně 240 °C jen několik metrů od plazmatu horkého 150 milionů stupňů.
Krátké výstižné video z dílny Mezinárodní agentury pro atomovou energii ve Vídni ukazuje využití jaderné energie a jaderných technologií při výzkumu vesmíru. Ne každý ví, že jádro pohání vesmírné sondy už po desetiletí. Zopakujme si to. (Film je v angličtině.)