Nové molekuly pro řízení genové exprese pomohl najít synchrotronový parsek
Nová výzkumná práce Evropské laboratoře molekulární biologie publikovaná v Nature Communications klade základy pro vývoj nových léků specifických pro genetické ...
Nekončící pandemie koronaviru má vliv úplně na všechny. Spousta lidí přichází o poslední zbytky energie a pod neustálým tlakem strádá. Podepisuje se to nejen na výkonech v zaměstnání, ale i doma. Je možná načase změnit svůj přístup k životu a začít se zabývat biohackingem. Způsobem, který sází na aktivní vztah k vlastnímu tělu i mysli. Jedná se o kombinaci umění a vědy, jak nejlépe naplnit lidský potenciál.
Biohacking je vědomý a aktivní přístup k vlastnímu životu. Přichází s nápady, radami a prostředky, které pozitivně ovlivňují spánek, výživu, zvyšování tělesné kondice, vyrovnávání se se stresem. Využívá přírodní prostředky, ale především mentální a psychologické techniky. Biohacking je založen na konceptu, že to, co vkládáme do svého těla, má obrovský dopad na to, jak se cítíme. Chceme-li lepší výstup (méně zdravotních potíží, lepší paměť, soustředění a tělesný výkon), musíme zlepšit své vstupy. Kdo by nechtěl zlepšit své tělo, mysl a celkové schopnosti zavedením několika jednoduchých opatření?
Vnitřní biohacking
Hledání nových a chytrých způsobů, jak maximalizovat svůj biologický potenciál a vytvořit tu absolutně nejlepší verzi sebe sama. Posouvání dosavadních hranic osobního zdraví, štěstí a výkonu. Slovo biohacking je nové, ale v podstatě provází lidstvo od nepaměti: sportovci neustále zlepšují své schopnosti, vědci posouvají hranice inteligence a poznání, myslitelé formují svou mysl a tělo pomocí meditací už tisíce let. To vždy vyžaduje systematickou změnu přístupu k životu. Díky současnému pokroku ve vědě a technologiích je to však snazší než kdy dřív.
Základní prvky biohackingu
Kdo je biohacker?
V podstatě ke všemu ochotný pokusný králík. Neustále studuje a svědomitě a odpovědně experimentuje sám na sobě a učí se z vlastních zkušeností. Vyberte si např. jednu z oblastí uvedených výše a soustřeďte se na ni 7 dní. Abyste mohli účinně vyhodnotit výsledky biohacku, najděte způsob, jak je měřit, jak objektivně sledovat stav před, během a po vašem pokusu. Postupně přidávejte další položky. Než se nadějete, budete žít mimořádný život.
Jak nejlépe s biohackingem začít?
Vědomě se starat o své tělo a měnit své fyzické i psychické nastavení do pozitivního módu. „Jedná se často o každodenní návyky, které mohou dokázat změnit všichni. Nejsou časově ani finančně náročné. Je však důležité mít na paměti, že tělo každého funguje jinak a každému vyhovuje něco jiného. Je potřeba si najít vlastní cestu, která funguje,“ vysvětluje Kateřina Přibilová, konzultantka a trenérka ze vzdělávací společnosti MgC Group. Z biohackingu mohou těžit i lidé, kteří mají problémy se soustředěním, chtějí překonat nějakou nemoc, chtějí v životě dosáhnout větších met či se stát lepším člověkem.
Jak na biohacking ve firmě?
Biohacking objevují také firmy. Základem funkční a prosperující firmy jsou zaměstnanci, kteří jsou ve fyzické a psychické pohodě, proto již řada podniků šíří mezi svými lidmi informace o tomto relativně novém přístupu k životu. Pokud se firma může spolehnout na mentálně zdatné zaměstnance, může počítat s úspěchem. Lidé, kteří pracují pod neustálým stresem, dělají mnohem více chyb a nedokážou dát ze sebe 100 procent. „Pokud jsou zaměstnanci správně naladěni, mají celkově více energie, kterou potřebují jak pro pracovní, tak osobní život. Dokážou lépe zvládat každodenní rozhodování, jsou produktivnější, zvládají podpořit tým svou dobrou náladou a zároveň jsou méně náchylní syndromu vyhoření,“ popisuje přínos biohackingu pro firmy Kateřina Přibilová.
Zdroje:
Tisková zpráva MgC Group, www.mgcgroup.cz
Nová výzkumná práce Evropské laboratoře molekulární biologie publikovaná v Nature Communications klade základy pro vývoj nových léků specifických pro genetické ...
Výzkumníci v Austrálii budují „živou semennou banku“, která má chránit poslední zbývající fragmenty australského deštného pralesa před klimatickými změnami.
Neobvyklé jezero s podmínkami, které mohly dát vzniknout životu na Zemi, leží v kanadské Britské Kolumbii. Vědci považují jezero Last Chance za obdobu jezer, která mohla na Zemi existovat ...
Zachování umění a kulturního dědictví je společnou ambicí celosvětové komunity. MAAE využívá jadernou vědu a technologii k charakterizaci a uchování artefaktů, a tím k ...
Kambodža je domovem mnoha jedinečných kulturních památek, z nichž čtyři jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Toto dědictví je však vystaveno riziku poškození nebo ztráty kvůli tropickému klimatu země.
Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.