Obnovitelné zdroje

Článků v rubrice: 215

„Zelený Hornet“ absolvoval první úspěšný let

Turbodmychadlový motor F414, poháněný směsí biopaliva v poměru 50/50, má za sebou první let v takzvaném „zeleném hornetu“, konkrétně modelu F/A‑18 Super Hornet. Šlo o první let v dějinách amerického námořnictva, kdy stíhací letoun absolvoval let s použitím paliva s tak vysokým podílem biosložky (50 %). Let se uskutečnil při Dni Země na letecké základně amerického námořnictva v Patuxent River, stát Maryland. Vývojem nového motoru se zabývá společnost GE a její provozní jednotka GE Aviation.

Fotogalerie (2)
Zelený Hornet

Let F/A‑18 Super Hornet završil několik měsíců pozemních testů motoru F414. Všechna měření ukázala, že mezi konvenčním palivem a směsí biopaliva nebyly během pětačtyřicetiminutového letu zjištěny žádné rozdíly.

Americké námořnictvo sází na zelené palivo
Před prvním leteckým testem proběhlo zhruba 500 hodin testování komponent, vlastní motor byl testován 20 hodin. Testy ověřily, že motor bude se směsí biopaliva fungovat spolehlivě. Palivová směs pro Super Hornet byla vyrobena z lničky seté, rostliny pěstované ve Spojených státech pro průmyslové využití. Americké námořnictvo hodlá dosáhnout stavu, kdy budou jeho energetické potřeby do roku 2020 uspokojeny pomocí obnovitelných zdrojů energie z plné poloviny. Pokud bude iniciativa „Zelený Hornet“ aplikována na současné bitevníky, může zvýšit jejich bojeschopnost snížením závislosti na zahraničních zdrojích i rizika pramenícího z dlouhých přepravních vzdáleností.

Výzkumné a vývojové iniciativy „Zelený Hornet“ jsou podporovány vývojem komponentních technologií, které by dokázaly snížit spotřebu paliva dvoumotorových letounů F/A‑18E/F Super Hornet o 3 procenta a ušetřit tak ročně dva miliony galonů paliva. K dalším „zeleným“ iniciativám patří i sada pro redukci hlučnosti F414, jejíž součástí je speciální hubice na výfuk, která přispívá ke snížení celkové hlučnosti. Při testech se prokázalo snížení hlučnosti o 2 až 3 decibely, což je asi totéž, jako kdyby byl jeden ze dvou motorů na F/A 18 vypnut.

(Pozn. red.: Decibely udávají hladinu hluku, tedy jeho logaritmus. Proto snížit hladinu hluku o 3 dB = 0,3 B znamená snížit hluk na polovinu: log 2 = 0,30103)

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Alternativní maso

Právě před deseti lety jsme uveřejnili článek o umělém mase Vepřový řízek ze zkumavky | 3 pól - Magazín plný pozitivní energie (3pol.cz).

Nový obor Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT

Připravit odborníky na bezpečnost a současně zabezpečení jaderných zařízení ve všech jejích ohledech je hlavní cíl nového doktorského studijního programu Fakulty jaderné ...

Vytiskněte si vlastní jaderný reaktor

Jak se pohyb větru přenáší z listů větrné elektrárny na turbínu, co se skrývá uvnitř jaderného reaktoru, nebo jak se chová pára v parogenerátoru.

Desítky slunečních elektráren po celé České republice otevírají své brány

Více než dvě desítky solárních elektráren po celé České republice se v týdnu od 20. září zpřístupní veřejnosti.

Nejvýše položený reaktor

V Bolívijském El Alto v nadmořské výšce 4 000 metrů se začal stavět výzkumný reaktor, který budenejvýše položeným jaderným objektem na světě.

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail