Technické muzeum v Brně má obří mapu města
Technické muzeum v Brně si na podlahu expozice věnované letectví nechalo nainstalovat velkou ortofotomapu města, která zabírá plochu 40 m2.
Jak funguje Kaplanova turbína, jak vypadají její lopatky i mechanismus jejich natáčení umožňující co nejlepší využití proudu vody – to vše se nyní můžete dozvědět v Informačním centru vodních elektráren ve štěchovické elektrárně. Najdete zde kopii vzácného modelu řezu Kaplanovou turbínou z Národního technického muzea.
Rekordní počet návštěvníků ve Štěchovicích
Vodní elektrárny ve Śtěchovicích u Prahy (průtočnou a přečerpávací) si v prvním pololetí letošního roku prohlédlo 3966 návštěvníků, což je nejvyšší počet za posledních 10 let. Prohlédnout si mohli nejen informační centrum s obrazovými i filmovými prezentacemi, ale i provozy obou elektráren. Navíc doporučujeme krásnou procházkovou trasu kolem Vltavy ze Štěchovic až k vodní elektrárně Slapy.
Technické muzeum v Brně si na podlahu expozice věnované letectví nechalo nainstalovat velkou ortofotomapu města, která zabírá plochu 40 m2.
Pro pochopení uranu jako obchodní komodity je důležité znát, jak se tento kov získává, jaké je jeho využití a jak se tato využití vyvíjela, které země produkují ...
Jestliže investujete do jaderné elektrárny, bude standardním výsledkem velké množství vyrobené elektřiny. Od současného jaderného průmyslu se však očekává víc.
Zajímá vás, co všechno žije na vaší zahradě a jak to najít? Víte, odkud pocházejí vaši sousedé? Umíte vyčíst z kamenů životní příběhy?
Pokud chce Evropská unie splnit své cíle v oblasti klimatické neutrality, měla by znovu rozjet program „jaderné renesance“. To je závěr nové studie o klimatické politice EU.
Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.