Obnovitelné zdroje

Článků v rubrice: 207

Nový model v informačním centru Štěchovice

Jak funguje Kaplanova turbína, jak vypadají její lopatky i mechanismus jejich natáčení umožňující co nejlepší využití proudu vody – to vše se nyní můžete dozvědět v Informačním centru vodních elektráren ve štěchovické elektrárně. Najdete zde kopii vzácného modelu řezu Kaplanovou turbínou z Národního technického muzea.

Fotogalerie (3)
Vtokový uzávěr před turbínou

Rekordní počet návštěvníků ve Štěchovicích
Vodní elektrárny ve Śtěchovicích u Prahy (průtočnou a přečerpávací) si v prvním pololetí letošního roku prohlédlo 3966 návštěvníků, což je nejvyšší počet za posledních 10 let. Prohlédnout si mohli nejen informační centrum s obrazovými i filmovými prezentacemi, ale i provozy obou elektráren. Navíc doporučujeme krásnou procházkovou trasu kolem Vltavy ze Štěchovic až k vodní elektrárně Slapy.


Kontakt
IC funguje a přijímá návštěvníky i v zimě. Návštěvu si předem domluvte:
Tel.: 603769197, 608308759, 602107453, E‑mail: renata.patova@cez.cz

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Technické muzeum v Brně má obří mapu města

Technické muzeum v Brně si  na podlahu expozice věnované letectví nechalo nainstalovat velkou ortofotomapu města, která zabírá plochu 40 m2.

Uran v roce 2021: Průvodce cenou, hodnotou a využitím komodity

Pro pochopení uranu jako obchodní komodity je důležité znát, jak se tento kov získává, jaké je jeho využití a jak se tato využití vyvíjela, které země produkují ...

Britský Sizewell C bude dělat nejen elektřinu

Jestliže investujete do jaderné elektrárny, bude standardním výsledkem velké množství vyrobené elektřiny. Od současného jaderného průmyslu se však očekává víc.

Nabídka odborných T-exkurzí v rámci Talnetu

Zajímá vás, co všechno žije na vaší zahradě a jak to najít? Víte, odkud pocházejí vaši sousedé? Umíte vyčíst z kamenů životní příběhy?

Nová studie vyzývá k renesanci jaderné energie v EU

Pokud chce Evropská unie splnit své cíle v oblasti klimatické neutrality, měla by znovu rozjet program „jaderné renesance“. To je závěr nové studie o klimatické politice EU.

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail