Počítače a internet

Článků v rubrice: 98

Podvody s reklamou na internetu

Poslední čtvrtletí roku je v pohybu a inzerenti se horečně snaží utratit všechny své reklamní rozpočty a splnit roční cíle. Mnoho obchodníků však narazí na problém podvodného provozu, který generuje kliknutí.  Utrácejí peníze, ale nepřináší jim to žádné výsledky. Aktéři podvodů na internetu  používají počítačem generované roboty k replikaci aktivit skutečných zákazníků a oklamávají inzerenty, kteří pak platí více za reklamní provoz. K vytváření falešného provozu se používají různé přístupy, jako je infikování osobních počítačů a mobilních zařízení zákazníků malwarem, který načítá webové stránky bez jejich vědomí, nebo dokonce infikuje cloudové služby. Studie odhalila, že téměř 30 % reklamního provozu v prohlížečích Yandex a Opera je generováno roboty.

Fotogalerie (1)
Ilustrační obrázek (zdroj Pixabay)

Abychom získali jasný přehled o současném prostředí reklamních podvodů, vyhodnotila ve 2. čtvrtletí roku 2022 společnost Fraudlogix, která se zabývá prevencí reklamních podvodů, 42 miliard zobrazení reklamy. Zjištění ukazují, že v průměru 21 % provozu, za který inzerenti platí, je generováno počítači a skripty, nikoli skutečnými lidmi!

Nejpozoruhodnějším zjištěním je, že některé prohlížeče vykazují výrazně více podvodného provozu než jiné. Například nejvyšší procento nelegitimního provozu přichází přes ruský prohlížeč Yandex. Analýza ukazuje, že téměř jedno ze tří zobrazení reklamy na Yandexu nebylo „lidské“.

Prohlížeč Opera je také jedním z oblíbených pro podvodný provoz. Více než 26 % reklamního provozu přicházejícího přes vyhledávač Opera bylo označeno jako „nikoli lidské“ (tj. negenerované člověkem).

Google Chrome (19,5 %), Apple Safari (19,1 %) a Microsoft Edge (17,9 %) mají, pokud jde o procento provozu botů, relativně podobné výsledky.

A konečně: „nejslušnějším“ prohlížečem, na který můžete zacílit své reklamy, je Mozilla Firefox, protože pouze 13,5 % provozu procházejícího tímto prohlížečem bylo generováno počítačem. 

Proč na tom záleží 

Výzkum poskytuje pouze vhled do období, které analyzoval - 2. čtvrtletí 2022. Není to tedy předpověď, v jiném období se procenta a „nejbezpečnější“ či „nejnebezpečnější“ prohlížeče mohou v hodnotách výrazně posunout. Prezentované informace pomáhají vzdělávat obchodníky a upozornit je na nebezpečí, která číhají online, a současně poskytnout protiopatření. Povědomí, které prohlížeče odesílají nejvyšší procento podvodného provozu, může ušetřit značné množství peněz.

Úspor lze dosáhnout přesunutím reklamy na konkrétní prohlížeč nebo spoluprací se společností zabývající se prevencí podvodů s reklamou. Marketéři by měli sledovat klíčové metriky výkonu, spolupracovat s renomovanými majiteli stránek a vyhnout se ovlivnění nízkonákladovým reklamním provozem. 

Reklamní společnost může slíbit a dodat velký objem kliknutí na reklamu za relativně nízkou cenu - ale kolik z nich bylo skutečných?

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Paradox bavorských divočáků

Vědci konečně přišli na to, proč jsou němečtí divočáci radioaktivní. Není to kvůli Černobylu. Od havárie čtvrtého jaderného reaktoru v Černobylu uplynulo již 37 let.

Způsobí umělá inteligence katastrofu?

"...spíše bych spoléhal na přirozenou blbost..." praví nedávný kreslený vtip. Mnoha lidem to ale jako vtip nepřipadá. Údaje prezentované společností Atlas VPN ukazují, ...

Thóriový SMR reaktor na Borneu

Indonésie a Dánsko podepsaly čtyřmiliardovou smlouvu na thoriový malý modulární reaktor, jehož hlavním účelem bude produkce amoniaku.

Jsou evropské země kyber-bezpečné?

68 % úspěšných a vysoce ziskových společností světa aplikuje tzv. hybridní model práce. To znamená, že zaměstnanci mohou chodit do kanceláře, ale i pracovat z domova nebo vzdáleného místa.

Tore Supra tokamak je mrtev, ať žije tokamak WEST!

V roce 2013 se čtvrtstoletí starý tokamak rozhodl znovu objevit sám sebe a pod novým jménem zamířit k novým obzorům a cílům. Tore Supra, zařízení CEA/Euratom umístěné ...

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail