Počítače a internet

Článků v rubrice: 91

Podvody s reklamou na internetu

Poslední čtvrtletí roku je v pohybu a inzerenti se horečně snaží utratit všechny své reklamní rozpočty a splnit roční cíle. Mnoho obchodníků však narazí na problém podvodného provozu, který generuje kliknutí.  Utrácejí peníze, ale nepřináší jim to žádné výsledky. Aktéři podvodů na internetu  používají počítačem generované roboty k replikaci aktivit skutečných zákazníků a oklamávají inzerenty, kteří pak platí více za reklamní provoz. K vytváření falešného provozu se používají různé přístupy, jako je infikování osobních počítačů a mobilních zařízení zákazníků malwarem, který načítá webové stránky bez jejich vědomí, nebo dokonce infikuje cloudové služby. Studie odhalila, že téměř 30 % reklamního provozu v prohlížečích Yandex a Opera je generováno roboty.

Fotogalerie (1)
Ilustrační obrázek (zdroj Pixabay)

Abychom získali jasný přehled o současném prostředí reklamních podvodů, vyhodnotila ve 2. čtvrtletí roku 2022 společnost Fraudlogix, která se zabývá prevencí reklamních podvodů, 42 miliard zobrazení reklamy. Zjištění ukazují, že v průměru 21 % provozu, za který inzerenti platí, je generováno počítači a skripty, nikoli skutečnými lidmi!

Nejpozoruhodnějším zjištěním je, že některé prohlížeče vykazují výrazně více podvodného provozu než jiné. Například nejvyšší procento nelegitimního provozu přichází přes ruský prohlížeč Yandex. Analýza ukazuje, že téměř jedno ze tří zobrazení reklamy na Yandexu nebylo „lidské“.

Prohlížeč Opera je také jedním z oblíbených pro podvodný provoz. Více než 26 % reklamního provozu přicházejícího přes vyhledávač Opera bylo označeno jako „nikoli lidské“ (tj. negenerované člověkem).

Google Chrome (19,5 %), Apple Safari (19,1 %) a Microsoft Edge (17,9 %) mají, pokud jde o procento provozu botů, relativně podobné výsledky.

A konečně: „nejslušnějším“ prohlížečem, na který můžete zacílit své reklamy, je Mozilla Firefox, protože pouze 13,5 % provozu procházejícího tímto prohlížečem bylo generováno počítačem. 

Proč na tom záleží 

Výzkum poskytuje pouze vhled do období, které analyzoval - 2. čtvrtletí 2022. Není to tedy předpověď, v jiném období se procenta a „nejbezpečnější“ či „nejnebezpečnější“ prohlížeče mohou v hodnotách výrazně posunout. Prezentované informace pomáhají vzdělávat obchodníky a upozornit je na nebezpečí, která číhají online, a současně poskytnout protiopatření. Povědomí, které prohlížeče odesílají nejvyšší procento podvodného provozu, může ušetřit značné množství peněz.

Úspor lze dosáhnout přesunutím reklamy na konkrétní prohlížeč nebo spoluprací se společností zabývající se prevencí podvodů s reklamou. Marketéři by měli sledovat klíčové metriky výkonu, spolupracovat s renomovanými majiteli stránek a vyhnout se ovlivnění nízkonákladovým reklamním provozem. 

Reklamní společnost může slíbit a dodat velký objem kliknutí na reklamu za relativně nízkou cenu - ale kolik z nich bylo skutečných?

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Zelená ideologie nefunguje, ale Německo v ní pokračuje

V časopise popularizujícím vědu a techniku nedáváme prostor politice ani jiným ideologiím. V tomto článku uděláme výjimku potvrzující pravidlo - ona totiž Energiewende, grandiózní ...

Rozkládající se plasty mohou ničit umělecká díla

Práce konzervátorů uměleckých děl může být jako detektivka. Pomocí pokročilých vědeckých technik analyzují fyzikální a chemické vlastnosti uměleckých děl, probírají ...

Fyziklání 2023

Každým rokem přijíždějí na začátku února do Prahy týmy středoškoláků. Studenti spojují své síly aby všem ukázali, jak jim to pálí. Staneš se jedním z nich i Ty?

Strava s vysokým obsahem tuku může snížit schopnost mozku regulovat příjem potravy

Pravidelná či dlouhodobá konzumace stravy s vysokým obsahem tuku, resp. kalorií, může snížit schopnost mozku regulovat příjem kalorií. Nový výzkum na potkanech publikovaný v Časopis ...

Co je nejcennější v online prostoru? Jednoznačně identita!

Digitální identita se stala jednou z nejcennějších komodit na světě. V důsledku toho je v plném proudu revoluce v interakci jednotlivců s veřejnými institucemi i soukromými organizacemi.

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail