Paradox bavorských divočáků
Vědci konečně přišli na to, proč jsou němečtí divočáci radioaktivní. Není to kvůli Černobylu. Od havárie čtvrtého jaderného reaktoru v Černobylu uplynulo již 37 let.
Člověk se stal nejúspěšnějším predátorem na Zemi. Je mnoho živočišných druhů, které loví, hubí, pronásleduje a systematicky likviduje. Vzhledem k tomu, že většinou neloví jen pro ukojení svého hladu, je člověk mnohem nebezpečnějším predátorem než jakákoliv jiná šelma.
Jestliže je živočišný druh vystaven útokům nového nepřítele, začne se jim přizpůsobovat a měnit se. Kdo se nepřizpůsobí, je uloven a sežrán. Časem se druh vyvine natolik, že už je pro dravce obtížné ulovit si svou denní dávku potravy, a je na šelmě, aby se začala přizpůsobovat a vyvíjet se. Tyto nekončící závody ve zbrojení jsou známy jako evoluce.
Otázku, jaký vliv má člověk na evoluci jiných živočišných druhů, si položili vědci z University of California, Santa Cruz. Prozkoumali dvacet devět druhů, ryb, savců i rostlin, a došli k šokujícímu zjištění. Druhy, jejichž predátorem je člověk, se vyvíjejí o třista procent rychleji než druhy, jejichž predátorem je jiná šelma. Rovněž tak živočichové, kteří jsou nuceni se přizpůsobovat životnímu prostředí ovlivněnému člověkem, se mění podstatně rychleji.
Lidé jsou nejúspěšnějšími predátory planety, ale příroda má k dispozici mocný nástroj zvaný evoluce, který umožňuje ostatním tvorům držet s dravci krok. Až příště půjdete na procházku lesem, dívejte se bedlivě kolem sebe. Dejte si pozor na zajíce.
Vědci konečně přišli na to, proč jsou němečtí divočáci radioaktivní. Není to kvůli Černobylu. Od havárie čtvrtého jaderného reaktoru v Černobylu uplynulo již 37 let.
"...spíše bych spoléhal na přirozenou blbost..." praví nedávný kreslený vtip. Mnoha lidem to ale jako vtip nepřipadá. Údaje prezentované společností Atlas VPN ukazují, ...
Indonésie a Dánsko podepsaly čtyřmiliardovou smlouvu na thoriový malý modulární reaktor, jehož hlavním účelem bude produkce amoniaku.
68 % úspěšných a vysoce ziskových společností světa aplikuje tzv. hybridní model práce. To znamená, že zaměstnanci mohou chodit do kanceláře, ale i pracovat z domova nebo vzdáleného místa.
V roce 2013 se čtvrtstoletí starý tokamak rozhodl znovu objevit sám sebe a pod novým jménem zamířit k novým obzorům a cílům. Tore Supra, zařízení CEA/Euratom umístěné ...
Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.