40 let od spuštění Jaderné elektrárny Dukovany
Přesně 3. května uplynulo 40 let od zahájení zkušebního provozu první jaderné elektrárny na území České republiky. Jsou to Dukovany, které leží u obce stejného ...
Třicet mladých účastníků stráví v rámci 3. ročníku ČEZ Inovačního maratonu 24 hodin nad řešením konkrétního zadání, které se týká energetických služeb a nových technologií. Do 30. října se mohou přihlásit studenti a čerství absolventi všech vysokých škol, bez ohledu na studijní obor. Na vítěze čeká zajímavá cena, vybraní účastníci mohou získat i pracovní uplatnění.
Nahlédnout do fungování společnosti ČEZ v plném provozu, potkat spoustu zajímavých lidí, navázat cenné kontakty a zkusit si na vlastní kůži, jak může práce ve Skupině ČEZ vypadat. To vše nabízí Inovační maraton ČEZ 2017, který proběhne 9. až 10. listopadu v pražské centrále. Garantem letošního tématu je společnost ČEZ ESCO, která se zaměřuje na chytrá řešení v oblasti energetiky.
„Studenti budou vymýšlet inovace, s jakými se možná za pár let budeme běžně setkávat. Oblast ESCO jde totiž dopředu mílovými kroky, není to tedy žádné prázdné teoretizování. Inovační maraton navíc těmto akčním lidem otevírá dveře příležitosti k práci v naší společnosti,“ říká Petr Toman z útvaru strategie Skupiny ČEZ.
I pro ty, kteří práci zatím nehledají, může být ČEZ Inovační maraton zajímavou zkušeností a dobrou referencí do životopisu. Práce pod tlakem, v časovém presu, neznámém prostředí a navíc v týmu, jehož složení nemohou ovlivnit, prověří jejich schopnosti. Navíc se naučí řadu inovačních technik, které mohou využít i ve svém studiu.
Zájemci o účast v letošním ročníku Inovačního maratonu ČEZ se mohou do konce října přihlásit na webu www.kdejinde.cz.
Marek Sviták
Přesně 3. května uplynulo 40 let od zahájení zkušebního provozu první jaderné elektrárny na území České republiky. Jsou to Dukovany, které leží u obce stejného ...
Celosvětový zájem o malé modulární reaktory (Small Modular Reactors, SMR) stále roste. Významně jej urychlil rychlý vstup datových center na trh (v souvislosti s rozvojem umělé inteligence).
V krátkodobém horizontu se bude ve světě stavět většina nových reaktorů jako lehkovodní reaktory, tedy stejný typ, který ve 20. století vedl k počátečnímu boomu zavádění jaderné energie.
„Bůh je krásný, úžasný vynález lidského mozku“, říká teoretický fyzik a matematik Brian Greene. Je tomu tak? Opravdu není „nad námi“ něco víc, ...
To může znamenat jediné – Fyziklání! Letňany zaplavili nadšení fyzikové! V pátek 14. února proběhl již 19. ročník populární týmové soutěže Fyziklání, ...
Zjímavý průřez historií jaderné fúze a propagace jednoho ze směrů výzkumu - stellarátorů. množstvím animací i reálných záběrů podává srovnání se současnými tokamaky.