Pietro Barabashi a „jeho“ tokamak
Pietro Barabashi, generální ředitel mezinárodního projektu ITER, který ve Francii buduje fúzní reaktor, vypráví o nekonečně náročném procesu výstavby.
FJFI ČVUT vás zve na další ročník studentské vědecké konference zaměřené na jaderné inženýrství která se bude konat 24. - 25. června v budově rektorátu ČVUT na ulici Jugoslávských partyzánů v Praze. Konference je tradičně pojmenovaná po profesorovi Čestmírovi Šimáně, jednom z nejvýznamnějších českých jaderných fyziků, zakladateli jaderného výzkumu v Česku a bývalému děkanovi FJFI.
Aktivně, tj. s odborným příspěvkem, se mohou zúčastnit studenti všech stupňů (bakalářský, magisterský, doktorský) a čerství absolventi do 12 měsíců od absolvování. Uzávěrka přihlášek pro aktivní účastníky je 5. června. Konference je otevřená také pro neprezentující účastníky z řad akademické i neakademické obce, kteří se ovšem musí také zaregistrovat, a to do 23. června. Účast na konferenci je pro všechny zdarma. Konference se koná za podpory ČVUT v Praze, ÚJV Řež, a. s., a Mladé generace ČNS.
Více informací o registraci, možnostech publikace článků, způsobech prezentace příspěvků, programu, pozvaných hostech nebo exkurzích, lze nalézt na webu: simane.fjfi.cvut.cz
Věříme, že se podaří konferenci zorganizovat prezenčně - při zachování všech opatření. Konference je otevřená pro všechny studenty a čerstvé absolventy nejen z ČR. Proto bychom uvítali, pokud byste rozšířili informaci o jejím konání také mezi další potenciální zájemce.
Těšíme se na vaši účast,
Organizační tým konference
Pietro Barabashi, generální ředitel mezinárodního projektu ITER, který ve Francii buduje fúzní reaktor, vypráví o nekonečně náročném procesu výstavby.
Skupina ČEZ otevřela v Málkově u Chomutova moderní dispečerské centrum pro řízení obnovitelných zdrojů energie. Počítá se s tím, že do portfolia výroben ovládaných ...
„Bez energetické bezpečnosti není žádná bezpečnost,“ takto shrnuje Dr. William Gillett, ředitel energetického programu EASAC, zprávu Zabezpečení udržitelných energetických zásob.
Návštěvníkům horní nádrže vodní přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně se v druhé polovině května a první půli června naskytla neobvyklá příležitost ...
Na 170 videí s pokusy poslali do fyzikální soutěže „Vím proč“ studenti z celé České republiky. V náročné konkurenci letos u odborné poroty uspěli hlavně ti, kdo vsadili ...
Zjímavý průřez historií jaderné fúze a propagace jednoho ze směrů výzkumu - stellarátorů. množstvím animací i reálných záběrů podává srovnání se současnými tokamaky.