Hledání

Zadejte výraz pro vyhledání:   

(2701) Studenti » Vyhlášení nového ročníku soutěže vědeckotechnických projektů vysokoškoláků Cena Nadace ČEZ
Cena Nadace ČEZ 2010 o nejlepší studentskou vědeckotechnickou práci (11. ročník) Soutěž je součástí vzdělávacího programu ČEZ „Svět energie“ www.cez.cz/vzdelavaciprogram Soubor ke stažení: soutvys2010.
(2702) Studenti » Vyhlášení soutěže pro mladé fyziky
Česká fyzikální společnost Jednoty českých matematiků a fyziků vyhlašuje nové kolo soutěže vědeckých prací mladých fyziků o Cenu Milana Odehnala pro roky 2019/2020. Uzávěrka přihlášek pro toto kolo soutěže je 31.
(2703) Jaderná fyzika a energetika » Vyhlazení nepravidelností magnetického pole tokamaku v reálném čase
Malé nepravidelnosti neboli „chybná pole“ v magnetickém poli tokamaků mohou být příčinou nestability plazmatu. V tokamacích, jako bude ITER, se tyto nepravidelnosti „vyhlazují“ pomocí speciálních řiditelných cívek.
(2704) Fyzika a klasická energetika » Výhledy světové energetiky
aneb čeho se můžeme dočkat, až nám bude 45.
(2705) Jaderná fyzika a energetika » Vyhořelé jaderné palivo - surovina nebo odpad?
Když se řekne vyhořelé jaderné palivo, většina lidí si vybaví pouze odpor protijaderných aktivistů, jak se tomu stalo například v nedávné době v sousedním Německu (nepleť si aktivistu s ekologem!
(2706) Bez zařazení » Vyhrává ten nejlepší
Na konci května letošního roku proběhlo již po deváté národní finále Soutěže vědeckých a technických projektů středoškolské mládeže. Soutěž ve spolupráci s ČEZ, a. s., organizovala Asociace pro mládež, vědu a techniku AMAVET pod záštitou Akademie věd ČR a do jejího finále postoupilo pětadvacet projektů studentů z celé republiky.
(2707) Bez zařazení » Výkonné spínače budoucnosti velikosti průřezu lidského vlasu
Své znovuzrození zažilo mechanické relé ve výzkumném středisku GE Global Research. Skupina vědců zde vyvíjí miniaturní elektrické spínače menší než průměr lidského vlasu, které dokáží přenášet kilowatty elektrického výkonu.
(2708) Medicína a přírodověda » Vylepšená fotosyntéza
Vše začalo před 1,5 miliardou let, kdy byly fotosyntetizující bakterie porobeny složitější buňkou. Potomci těchto bakterií ztratily schopnost žít nezávisle a vyvinuly se do buněčných „slunečních elektráren“ známých jako chloroplasty.
(2709) Jaderná fyzika a energetika » Vylepšování Jaderné elektrárny Temelín
Od 13. března do 11. května 2020 byl první temelínský blok v plánované odstávce pro výměnu paliva. Technici však vždy odstávku využijí také k dalším činnostem - k důkladným kontrolám a modernizacím. Temelín vyrábí elektřinu pro pětinu České republiky už 19 let!
(2710) Recenze » Výlet do historie jedů, drog, léčiv i soudního lékařství
„Co není jedem? Všechny látky jsou jedy, je to jen dávkou, když nějaká látka přestává být jedem.“ (Paracelsus) Většina z asi sedmi desítek knih vydaných v  edici Galileo nakladatelství Academia je pozoruhodná nejen svým obsahem, ale také čtivým, často netradičním podáním zásadních problémů vědy, techniky a společnosti.
... 1 « 268 269 270 271 272 273 274 » 292 ...
close
detail