Hledání

Zadejte výraz pro vyhledání:   

(81) Fyzika a klasická energetika » ARES: Sisyfovská práce nemusí být marná
Americký projekt ARES (Advanced Rail Energy Storage) může na první pohled připomínat marné úsilí Sisyfa při valení balvanu do kopce. Při podrobnějším zkoumání však musíme uznat, že je dobrým nápadem, jak přispět k řešení největšího problému současné energetiky, kterým je velkokapacitní skladování elektrické energie.
(82) Jaderná fyzika a energetika » Areva začne těžit v největším uranovém ložisku v Africe
Francouzská jaderná společnost Areva podepsala 5. ledna 2009 kontrakt s nigerijskou vládou na dolování uranu v ložisku Imouranen v Nigeru. Je to největší ložisko v Africe. Dolování začne v roce 2012 a Niger se tak stane druhým největším producentem uranu na světě.
(83) Jaderná fyzika a energetika » Argentina zatočí s hmyzími škůdci
Po úspěchu s odvrácením pohromy způsobované ovocnou muškou v zemědělství se Argentina rozhodla zabojovat proti dalšímu hmyzímu nepříteli - komárům, kteří roznášejí virus Zika a další nemoci. Účinným pomocníkem v boji proti hmyzu jsou jaderné technologie.
(84) Biografie » Aristoteles
Za naším pravidelným výročím se dnes vydáme daleko hlouběji v běhu času, než bylo zatím našim zvykem. Jednak proto, že chceme představit muže, který už více než 2000 let patří k nesmrtelným, a také, abychom si uvědomili, že věda není tak úplně dítkem moderních časů.
(85) Medicína a přírodověda » Arktida v plamenech
Obrovské přírodní požáry letos pustošily Arktidu - velké oblasti severského lesa od Sibiře, přes Aljašku a severní Kanadu, až po Grónsko a Skandinávii. Uvolnily v roce 2019 více CO2 než v kterýkoliv jiný rok v posledních dvaceti letech, kdy bylo zahájeno jejich satelitní sledování.
(86) Bez zařazení » Arktida – nové Eldorádo
Na severu pokračuje honba za ropou, plynem a cennými minerály. Inuité z kanadské Arktidy, kteří se dosud zabývali jen lovem, se nyní zajímají o jinou kořist – jejich společnost Nunavut Resources Corp. požádala koncem září 2012 Wall Street o půjčku ve výši 18 milionů dolarů.
(87) Reportáže, cestování » Arménie země paradoxů
Když jsem se na jaře rozhodovala, zda jet, či nejet jako člen humanitární výpravy do Arménie, musím se přiznat, že jsem nejdřív musela vytáhnout atlas a podívat, kde vlastně tato zemička leží. Pro běžného Středoevropana je to až někde za Tureckem v Asii, tudíž země zbídačená, ovládaná milicí s kalašniky.
(88) Jaderná fyzika a energetika » Arménský jaderný reaktor bude omlazen žíháním tlakové nádoby
Do Arménie dorazilo zařízení pro vyžíhání tlakové nádoby reaktoru, které jí téměř vrátí její původní vlastnosti.
(89) Bez zařazení » Arnold Schwarzenegger fandí jádru
"Osobně si myslím, že jaderná energetika má obrovskou budoucnost, a měli bychom se jí znovu vážně zabývat. Jsou lidé, kteří se jaderné energie bojí, a také jsou jistí environmentalisté, kteří uplatňují taktiku vyvolávání strachu," řekl Arnold Schwarzenegger, guvernér Kalifornie, na ekonomické konferenci Wall Street Journal v San Diegu 14.
(90) Jaderná fyzika a energetika » Asterix v Prazeaneb laserový systém PALS (Prague Asterix Laser System)
V roce 1998 se do Prahy z Garchingu u Mnichova přesunul jeden z nejvýkonnějších laserových systémů v Evropě, jodový laser Asterix IV.
... 1 « 6 7 8 9 10 11 12 » 279 ...
close
detail