Hledání

Zadejte výraz pro vyhledání:   

(91) Bez zařazení » Arktida – nové Eldorádo
Na severu pokračuje honba za ropou, plynem a cennými minerály. Inuité z kanadské Arktidy, kteří se dosud zabývali jen lovem, se nyní zajímají o jinou kořist – jejich společnost Nunavut Resources Corp. požádala koncem září 2012 Wall Street o půjčku ve výši 18 milionů dolarů.
(92) Reportáže, cestování » Arménie země paradoxů
Když jsem se na jaře rozhodovala, zda jet, či nejet jako člen humanitární výpravy do Arménie, musím se přiznat, že jsem nejdřív musela vytáhnout atlas a podívat, kde vlastně tato zemička leží. Pro běžného Středoevropana je to až někde za Tureckem v Asii, tudíž země zbídačená, ovládaná milicí s kalašniky.
(93) Jaderná fyzika a energetika » Arménský jaderný reaktor bude omlazen žíháním tlakové nádoby
Do Arménie dorazilo zařízení pro vyžíhání tlakové nádoby reaktoru, které jí téměř vrátí její původní vlastnosti.
(94) Bez zařazení » Arnold Schwarzenegger fandí jádru
"Osobně si myslím, že jaderná energetika má obrovskou budoucnost, a měli bychom se jí znovu vážně zabývat. Jsou lidé, kteří se jaderné energie bojí, a také jsou jistí environmentalisté, kteří uplatňují taktiku vyvolávání strachu," řekl Arnold Schwarzenegger, guvernér Kalifornie, na ekonomické konferenci Wall Street Journal v San Diegu 14.
(95) Jaderná fyzika a energetika » Asterix v Prazeaneb laserový systém PALS (Prague Asterix Laser System)
V roce 1998 se do Prahy z Garchingu u Mnichova přesunul jeden z nejvýkonnějších laserových systémů v Evropě, jodový laser Asterix IV.
(96) Astronomie » Astronaut zasažen sluneční erupcí!
NASA testuje vliv slunečních erupcí na budoucí astronauty Roku 1972 unikli astronauté mise Apollo jen o vlásek katastrofě. Na Slunci se druhého srpna objevila mocná sluneční skvrna a zahájila sérii silných erupcí, které trvaly více než týden.
(97) Medicína a přírodověda » Astronauti se pořád ptali: Jak se daří myškám?
Myši, švábi, japonské křepelky, ryby, škeble, rostliny.... ti všichni měli možnost ochutnat Měsíc! Po návratu Apolla 11, od jehož mise letos uplynulo 50 let, putovalo množství vzácných vzorků měsíční horniny do laboratoří.
(98) Astronomie » Astronomická expedice 2004: Vesmír v naší blízkosti
Máte zájem o přírodní vědy a o astronomii zvláště? Stále ještě vás láká pozorovat dění na obloze na vlastní oči a nejen na obrazovce počítače? Nemáte stejně smýšlejícího kolegu ve svém okolí?
... 1 « 7 8 9 10 11 12 13 » 296 ...
close
detail