Hledání

Zadejte výraz pro vyhledání:   

(91) Jaderná fyzika a energetika » Arménský jaderný reaktor bude omlazen žíháním tlakové nádoby
Do Arménie dorazilo zařízení pro vyžíhání tlakové nádoby reaktoru, které jí téměř vrátí její původní vlastnosti.
(92) Bez zařazení » Arnold Schwarzenegger fandí jádru
"Osobně si myslím, že jaderná energetika má obrovskou budoucnost, a měli bychom se jí znovu vážně zabývat. Jsou lidé, kteří se jaderné energie bojí, a také jsou jistí environmentalisté, kteří uplatňují taktiku vyvolávání strachu," řekl Arnold Schwarzenegger, guvernér Kalifornie, na ekonomické konferenci Wall Street Journal v San Diegu 14.
(93) Jaderná fyzika a energetika » Asterix v Prazeaneb laserový systém PALS (Prague Asterix Laser System)
V roce 1998 se do Prahy z Garchingu u Mnichova přesunul jeden z nejvýkonnějších laserových systémů v Evropě, jodový laser Asterix IV.
(94) Astronomie » Astronaut zasažen sluneční erupcí!
NASA testuje vliv slunečních erupcí na budoucí astronauty Roku 1972 unikli astronauté mise Apollo jen o vlásek katastrofě. Na Slunci se druhého srpna objevila mocná sluneční skvrna a zahájila sérii silných erupcí, které trvaly více než týden.
(95) Medicína a přírodověda » Astronauti se pořád ptali: Jak se daří myškám?
Myši, švábi, japonské křepelky, ryby, škeble, rostliny.... ti všichni měli možnost ochutnat Měsíc! Po návratu Apolla 11, od jehož mise letos uplynulo 50 let, putovalo množství vzácných vzorků měsíční horniny do laboratoří.
(96) Astronomie » Astronomická expedice 2004: Vesmír v naší blízkosti
Máte zájem o přírodní vědy a o astronomii zvláště? Stále ještě vás láká pozorovat dění na obloze na vlastní oči a nejen na obrazovce počítače? Nemáte stejně smýšlejícího kolegu ve svém okolí?
(99) Astronomie » Astronomická expedice 2010
Je teplý letní večer, asi dvě hodiny po západu slunce. Pod jasnou a hvězdami prozářenou oblohou se otevírá kopule hvězdárny. Dalekohled se mezitím sám automaticky nastavuje na souřadnice, které před chvíli do počítače zadal mladý astronom.
(100) Studenti » Astronomická expedice 2013
Vesmír svou krásou i velikostí fascinuje lidstvo již od nepaměti. Zároveň však pro mnohé jeho hlubina představuje tajemno, kterého se obávají. Naštěstí se ale většinou nenechali zastrašit. Zvědavost byla silnější než obavy a následovalo několik století, během nichž badatelé pronikali stále hlouběji a hlouběji do tajů vesmíru.
... 1 « 7 8 9 10 11 12 13 » 292 ...
close
detail