Hledání

Zadejte výraz pro vyhledání:   

(111) Bez zařazení » Atmosféra není skládka odpadu
Lidstvo musí přestat používat atmosféru jako skládku odpadu – tak zní požadavek čtyř významných světových klimatologů, kteří 3. listopadu tohoto roku zveřejnili otevřený dopis adresovaný předním politikům, ekologickým organizacím a všem lidem, kterým záleží na budoucnosti naší planety.
(112) Fyzika a klasická energetika » Atomové hodiny
Měření času je vědecká disciplína, kterou se zabývaly už první civilizace na Zemi. Svým způsobem je měření času „vrozené“ všem živým organismům – všechny totiž pravděpodobně mají své „vnitřní hodiny“. Zkoumáním tohoto vnitřního času živých organismů se zabývá věda o biorytmech – chronobiologie.
(113) Jaderná fyzika a energetika » Atomové hodiny do vesmíru
Společnost Orolia je světovým lídrem v oblasti navigace a určování polohy a významným dodavatelem atomových hodin pro globální navigační satelitní systémy.
(114) Počítače a internet » Augmented Reality
Chcete držet solární nebo větrnou elektrárnu ve svých dlaních? Návod najdete na: ge.ecomagination.com/smartgrid/#/augmented_reality
(115) Biografie » Auguste Piccard: průkopník moderního výzkumu ve stratosféře
„Není mým cílem lámat a držet rekordy, ale otevřít novou oblast vědeckého výzkumu.” Auguste Piccard, 1931
(116) Biografie » Aurel Stodola – zakladatel teorie parních a plynových turbín
Před 150 lety (1859–1942) se narodil vynikající slovenský fyzik, technik, konstruktér a vynálezce, světově uznávaný zakladatel teorie parních a plynových turbín a významný odborník ve stavbě spalovacích motorů, prof.
(117) Astronomie » Aurora
Na fotografiích ji viděl snad každý, málokdo se s ní však setkal osobně a pozoroval ji na vlastní oči. Řeč je o polární záři (auroře), která je jedním ze symbolů polárních oblastí. Možná, že i pro vás je tento jev záhadou.
(118) Rozhovory » Aurora_CZ šíří osvětu
V dnešním rozhovoru budu čelit významné přesile - na jednu tazatelku šest odpovídajících!
(119) Obnovitelné zdroje » Austrálie – budoucí exportér vodíku?
Austrálie je dnes největším exportérem zkapalněného zemního plynu (LNG) a druhým největším vývozcem uhlí, ale zaostává v oblasti obnovitelné energie. To se ale může brzy změnit, protože nejbližší obchodní partneři – Čína, Jižní Korea a Japonsko – obnovitelné zdroje mohutně rozvíjejí.
(120) Medicína a přírodověda » Auta poháněná řasami: vědecká fikce nebo věda?
Když se řekne řasy, většina lidí si představí nepříjemné zelené organismy v bazénech a rybnících. Pro vědce a inženýry v laboratořích společnosti Exxon Mobil je však toto slovo mnohem přitažlivější, protože pro ně znamená příležitost řešit vědecký úkol – řasy totiž mohou produkovat obnovitelnou energii a současně absorbovat oxid uhličitý.
... 1 « 9 10 11 12 13 14 15 » 293 ...
close
detail