Den s technickým lyceem na SPŠST Panská
V sobotu 30. 11. 2013 pořádá Střední průmyslová škola sdělovací techniky Panská v Praze již druhý Den s technickým lyceem. Akce je určena zejména pro žáky druhého stupně základních škol.
V sobotu 30. 11. 2013 pořádá Střední průmyslová škola sdělovací techniky Panská v Praze již druhý Den s technickým lyceem. Akce je určena zejména pro žáky druhého stupně základních škol.
Chcete na internetu zanechat svůj otisk, pobavit se, nebo dokonce začít s online podnikáním? Pokud ano, budete potřebovat vlastní webovou stránku. Nevíte, jak ji vytvořit? Firma Webnode vám nabízí řešení – a navíc docela zdarma.
Na mořském dně většiny moří narazíme na příslušníky podkmenu Pláštěnců (Tunicata). Pro svou všudypřítomnost zůstávali po léta nepovšimnutými. Přesto se o ně dnes aktivně zajímají výzkumníci z Norské univerzity v Bergenu. Proč? Sumky průsvitné (Ciona tunicata) se totiž vyznačují mimořádnými regeneračními schopnostmi a především intenzívním vylučováním rosolovitého obalu, tuniky. Tato jejich vlastnost z nich činí pozoruhodný zdroj biomasy.
Pětatřicet studentů a pět pedagogů z dvanácti fakult sedmi vysokých škol technického zaměření věnovalo dva prázdninové týdny pobytu v Jaderné elektrárně Temelín. Důvodem byla jak touha po zážitcích v unikátním prostředí jaderné elektrárny, tak získání diplomu za absolvování letos v pořadí již osmého ročníku temelínské Letní univerzity.
Výročí sta let od vytvoření modelu atomu Nielse Bohra připomene konference, kterou pořádá ve spolupráci se studenty Universitas katedra filosofie Univerzity Pardubice. Konference je určena zájemcům z řad akademické obce, studentům středních škol, jejich učitelům i veřejnosti. Konference se uskuteční 24. září 2013 od 9.00 hod v Divadle 29 (ulice Sv. Anežky České) v Pardubicích.
Chcete si sami vyrobit elektromagnet? Není nic snadnějšího. Stačí pár pomůcek, trocha šikovnosti, znalostí fyziky a trpělivosti.
„Světový závazek skoncovat se znečištěním plasty je jasný a nepopiratelný,“ řekla Inger Andersen, výkonná ředitelka Programu OSN pro životní prostředí (UNEP), když se v ...
Středoškoláci nevnímají umělou inteligenci jako hrozbu, ale jako příležitost dělat věci jinak a lépe. Projekty na téma AI: Cesta k udržitelnější budoucnosti? představila desítka finalistů programu Samsung Solve for Tomorrow.
Přesně 3. května uplynulo 40 let od zahájení zkušebního provozu první jaderné elektrárny na území České republiky. Jsou to Dukovany, které leží u obce stejného ...
Celosvětový zájem o malé modulární reaktory (Small Modular Reactors, SMR) stále roste. Významně jej urychlil rychlý vstup datových center na trh (v souvislosti s rozvojem umělé inteligence).
V krátkodobém horizontu se bude ve světě stavět většina nových reaktorů jako lehkovodní reaktory, tedy stejný typ, který ve 20. století vedl k počátečnímu boomu zavádění jaderné energie.
Zjímavý průřez historií jaderné fúze a propagace jednoho ze směrů výzkumu - stellarátorů. množstvím animací i reálných záběrů podává srovnání se současnými tokamaky.