Rubriky

Článků v rubrice: 2871

Kvůli zastaralým technologiím na pracovišti ztratíte ročně skoro 100 hodin

Technologie by nám měly usnadnit život a zefektivnit práci. Ale mnohdy tomu tak není – zastaralé technologie nám drahocenný čas ubírají. Podle údajů týmu Atlas VPN ztrácejí mileniálové v průměru 19,3 minut denně kvůli zastaralé technologii na pracovišti, což dohromady znamená ohromujících 84 hodin nebo 10,5 dní pracovní doby za rok. (Jako mileniálové se označují lidé narození v 80. létech přibližně do r. 1995.) Podobně jsou na tom také pracovníci generace X, resp. generace Z, kteří ztrácejí přibližně 18,8 minut - téměř 82 hodin ročně, resp. 18,2 minut – 79 hodin ročně. (Jako generace X se označují lidé narození mezi lety 1965 a 1980, jako generace Z se označují lidé narození od r. 1995 do r. 2010.)

Jak vybrat dodavatele fotovoltaiky

Rostoucí ceny energií a snaha o zvýšení energetické soběstačnosti – to jsou hlavní motivy, které vedly desítky tisíc českých domácností k rozhodnutí investovat do vlastní střešní fotovoltaické elektrárny. Některé domácnosti však za tuto zkušenost zaplatily příliš vysokou cenu, když narazily na nezkušené, nespolehlivé nebo neseriózní dodavatelské firmy. Jak se podobnému zklamání vyhnout? ČEZ čerpající z 25letých zkušeností s výstavbou, provozem a údržbou fotovoltaik přináší 10 tipů pro správný výběr dodavatele fotovoltaiky.

Nebezpečí v nočních klubech? Cap-it!

Nebojte se napít! To je motto nejlepší JA Studentské firmy roku, která poukázala na problém s nechtěnou intoxikací nápojů v barech a nočních klubech. Vítězové studentské soutěže pořádané organizací Junior Achievement z OA, SOŠ a JŠ Hradec Králové představili svoji firmu Cap-it na evropské přehlídce studentských firem 11. až 14. července v Istanbulu.

Rozvoj elektromobility v Česku

Před rokem byla v ČR založená Elektromobilní Platforma. Uspořádala několik konferencí, např. Elektromobilita 2022 ve Fóru Karlín, E-mobilita: Příležitost pro Středovýchodní Evropu, a další. Navázala spolupráci s distribučními společnostmi nezbytnými pro zajištění patřičných dobíjecích výkonů napříč republikou a se zahraničními asociacemi a začala rozvíjet projekty v oblasti vědy, výzkumu a vzdělávání. Z tiskové zprávy k výsledkům prvního roku fungování EP uveřejňujeme zajímavou statistiku.

Tip na přípravu vytápění na příští zimu

Většina domácností po loňském zdražení byla nucena omezit spotřebu energie snížením teploty ve vytápěných místnostech. Léto je nejlepším obdobím pro přemýšlení o dalších úsporných opatřeních. Může to být třeba výměna starých radiátorů za nové, modernější. Tato varianta je relativně rychlá a zajistí nižší spotřebu energií.

Vývoj malého modulárního rychlého reaktoru DF-300

Kanadsko-německá společnost Dual Fluid podepsala memorandum o porozumění s kanadským výzkumným střediskem TRIUMF, které se týká nové jaderné technologie Dual Fluid. Cílem koncepce nového reaktoru je zpracovávat použitý jaderný odpad jako palivo a exponenciálně využít provoz současných jaderných technologií. Součástí memoranda o porozumění je i materiálový výzkum, který by měl řešit některé vnitřní problémy jaderné energie, jako je například identifikace materiálů odolávající vysokým teplotám až 1 000 °C v aktivní zóně, kde je současně vysoce radioaktivní a korozivní prostředí. Výzkum společnosti Triumf umožní využívat protonové a neutronové ozařovací zařízení pro výzkum materiálů a také využít zkušenosti s testováním metalurgických procesů.

... 1 « 6 7 8 9 10 11 12 » 479 ...

Nejnovější články

První plazma největšího tokamaku na světě

V sedmdesátých letech bylo jasné, že tokamak pro termojadernou fúzi udrží plazma potřebnou dobu, bude-li dostatečně velký. Stavěly se giganti JET (1983, EU), TFTR (1982, USA), JT-60 (1985, Japonsko), T-15 (1988, SSSR) a další.

Nejžhavější sen pod Sluncem

Třípól měl tu čest, že byl přímo u křtu nejnovější knihy o jaderné fúzi na českém knižním trhu. Šéfredaktorka Marie Dufková jí byla 3. listopadu kmotrou. Knížku napsal prof.

Centrální solenoid ITERu

Tokamak je v podstatě transformátor. Primární vinutí u tokamaku ITER se nazývá centrální solenoid. První tokamaky, jako správné transformátory, měly obě vinutí, ...

Fontány diamantů doprovázejí rozpad superkontinentů

Rozpadem superkontinentů mohly být vyvolány explozivní erupce, které vystřelovaly fontány diamantů ze zemského pláště k zemskému povrchu. Diamanty se tvoří přibližně 150 kilometrů hluboko pod zemskou kůrou.

Voda se skrývá mnohem hlouběji v zemském nitru, než jsme si mysleli

Stopy výskytu vody v hlubokém nitru Země nedávno odhalilo zkoumání diamantů. Vzácný typ diamantu může naznačovat, že voda může proniknout hlouběji do nitra Země, než si vědci dříve mysleli.

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail