Rubriky

Článků v rubrice: 958

Pozvánka na výstavu Dnešní energetický svět

Jaké známe druhy energie a jak se dostává do našich žárovek? Co je jaderná fúze a kolik energie spotřebuje mikrovlnná trouba? Nejen na tyto otázky naleznete odpověď v Galerii Věda a umění v Akademii věd ČR. Vzdělávací výstavu Dnešní energetický svět připravila Akademie věd ve spolupráci s energetickou společností E.ON a obecně prospěšnou společností TERRA-KLUB o. p. s. Výstava je volně přístupná v galerii Věda a umění, Akademie věd ČR, Národní 3, Praha 1 v pracovní dny 10–18 hodin od 15. 8. do 27. 9. 2016.

Novinky ze světa diamantů

Téměř současně s uveřejněním článku Marie Dufkové o tajemství vzniku diamantů (http://www.3pol.cz/cz/rubriky/medicina-a-prirodoveda/1867-tajemstvi-vzniku-diamantu ) proběhly v odborném zahraničním tisku dvě aktuality o významných nálezech a zajímavých aktivitách v dané oblasti. Dokládají, že nejde jen o nejdražší materiály, které lze využít ve vědě a technice, ale že diamanty také naplňují touhy mnoha lidí po vyšším komfortu i finančním zabezpečení. Nabízíme redakčně upravené informace jako odlehčené doplnění výše zmíněného článku.

Diskutujte o rozvoji kosmonautiky

Přínosy, směřování a role Evropy v kosmonautice je tématem veřejné debaty nejen pro studenty, ale i pro nejširší veřejnost. Mezinárodní diskuze se uskuteční v sobotu 10. září 2016 ve všech 22 členských státech Evropské kosmické agentury (ESA).

Nenechte si ujít místa v Expedici Mars!

Centrum studentských aktivit České kosmické kanceláře zve studenty, mladé vědce a ostatní mladé zájemce o kosmonautiku k účasti na svých programech. Pro základní a střední školy nabízí přednášky o kosmonautice a přínosech kosmonautiky pro běžný život lidí na planetě Zemi,  pro děti z mateřských škol besedy o létání do vesmíru. Dále nabízí přednášky pro veřejnost (kluby, hvězdárny, semináře, konference, kurzy) o historických i aktuálních událostech v kosmonautice a o budoucnosti dobývání vesmíru. Přehled nabízených přednášek v podzimních termínech najdete na adrese http://kosmoprednasky.webnode.cz

Prázdninová badatelská T-expedice

Chcete se rozloučit s prázdninami na zajímavé badatelské akci? Nevíte ještě co dělat poslední srpnový týden? Chcete strávit par dni smysluplně a s dobrou partou? Přihlaste se, dokud jsou místa volná!

Zážitek a fyzika? To je ÚLeT+!

Každý občas potřebuje nějaký ten úlet. A jeden takový vám na prázdniny Třípól obzvlášť doporučuje: ÚLeT+,  Úžasný Letní Tábor pořádaný Úžasným Divadlem Fyziky ÚDIF. A pozor, letos bude i pro středoškoláky! Poblíž Fulneku v Ostravské rázovité přírodě se odehraje jedinečný fyzikálně-experimentální tábor ÚLeT určený pro žáky ve věku 15 a více let. Termín ÚLeTu+  je 23. 8. - 30. 8. 2016.

 

... 1 « 97 98 99 100 101 102 103 » 160 ...

Nejnovější články

Nové jaderné projekty pro Evropu

Nejen Česká republika, která v právě probíhajícím výběrovém řízení poptává 4 nové jaderné bloky, ale i další evropské země plánují rozvoj jaderné energetiky.

Solární rok 2023

Vývoj solární energetiky v roce 2023 v Česku opět výrazně přidal na rychlosti. Podle dat Solární asociace se postavil téměř 1 gigawatt nových fotovoltaických elektráren (FVE), celkem jich vzniklo skoro 83 000.

Přehled současného stavu SMR ve světě

O  SMR, malých modulárních reaktorech, jsme již psali několikrát. Ze souhrnného materiálu NEA (Jaderné energetické agentury OECD) jsme pro čtenáře Třípólu vybrali přehledy jednotlivých projektů (stav v r.

Co s vysloužilými fotovoltaickými panely, turbínami a bateriemi?

Růst výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů energie (OZE) a růst počtu elektrických vozidel (EV) je klíčem ke globálnímu snížení závislosti na fosilních palivech, snížení ...

Co nám vodní houby mohou říci o vývoji mozku

Když čtete tyto řádky, pracuje vysoce sofistikovaný biologický stroj – váš mozek. Lidský mozek se skládá z přibližně 86 miliard neuronů a řídí nejen tělesné funkce od vidění ...

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail